- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист щодо надання роз'яснення стосовно деяких проблемних питань реєстрації юридичної особи та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору, визначені статтею
8 Закону України
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію). Зокрема, у абзаці другому частини другої цієї статті зазначено, що підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці та заяві про втрату (заміну) документів має бути засвідчений відповідною посадовою особою та скріплений печаткою цієї юридичної особи або нотаріально засвідчений.
Підстави, за яких Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, зазначені у частині одинадцятій статті
24 Закону про реєстрацію. Про залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, без розгляду засновнику або уповноваженій ним особі не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження державним реєстратором видаються (надсилається рекомендованим листом з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів без розгляду та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації юридичної особи, відповідно до опису. Аналогічні норми містяться у статтях
29,
44 та
45 Закону про реєстрацію: у кожному конкретному випадку державний реєстратор повідомляє суб'єкта господарювання про причини відмови у вчиненні реєстраційної дії.
Установчі документи юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом (стаття
8 Закону про реєстрацію) . Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи.
Частиною четвертою статті
57 Господарського кодексу України визначено, що статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
................Перейти до повного тексту