- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше звернення від 4 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс УС-622864), щодо надання роз'яснення стосовно деяких проблемних питань ліквідації приватного підприємства та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Згідно статті
104 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) та статті
59 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
Загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання визначений статтею
60 ГКУ. Так, ліквідація суб'єкта господарювання здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється власником (власниками) майна суб'єкта господарювання чи його (їх) представниками (органами), або іншим органом, визначеним законом, якщо інший порядок її утворення не передбачений
ГКУ. Ліквідацію суб'єкта господарювання може бути також покладено на орган управління суб'єкта, що ліквідується. Аналогічна норма міститься у частині другій статті
105 ЦКУ, у якій також зазначено, що порядок і строки припинення юридичної особи, відповідно до
ЦКУ, встановлюються учасниками юридичної особи.
Частиною першою статті
105 ЦКУ визначено обов'язок учасників юридичної особи, суду або органу, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР) відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
Порядок державної реєстрації припинення юридичної особи визначений розділом IV Закону України
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон). Частиною першою статті
34 Закону визначено, що для внесення до ЄДР запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та документ, що підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення до ЄДР запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи.
................Перейти до повного тексту