1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
09.03.2011 N 2391
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше звернення від 3 березня 2011 року, отримане з Урядової гарячої лінії (реєстраційний індекс КО-621287), щодо надання роз'яснення стосовно права акціонера закритого акціонерного товариства отримувати дивіденди та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
17 вересня 2008 року Верховною Радою України було прийнято Закон України "Про акціонерні товариства" (далі - Закон про акціонерні товариства), який визначає порядок створення, діяльності, припинення, виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів.
Акціонерне товариство - господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість часток однакової номінальної вартості, корпоративні права за якими посвідчуються акціями (стаття 3 Закону про акціонерні товариства) . Право учасників господарського товариства брати участь у розподілі прибутку товариства та одержувати його частку (дивіденди) закріплено у статті 88 Господарського кодексу України та статті 116 Цивільного кодексу України.
Дивіденд - це частина чистого прибутку акціонерного товариства, що виплачується акціонеру з розрахунку на одну належну йому акцію певного типу та/або класу. За акціями одного типу та класу нараховується однаковий розмір дивідендів.
Рішення про виплату дивідендів та їх розмір за простими акціями приймається загальними зборами акціонерного товариства, а за привілейованими акціями всіх класів - у статуті акціонерного товариства.
Порядок виплати дивідендів визначений Розділом VI Закону про акціонерні товариства. Товариство виплачує дивіденди виключно грошовими коштами та лише на акції, звіт про результати розміщення яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку.

................
Перейти до повного тексту