1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
10.03.2010 N 2897
На звернення щодо порядку утворення командитного товариства в результаті реорганізації акціонерного товариства Держкомпідприємництво в межах компетенції повідомляє таке.
Відповідно до статті 87 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.
Статтею 134 ЦКУ встановлено, ще командитне товариство створюється і діє на підставі засновницького договору, який підписується усіма повними учасниками. Засновницький договір командитного товариства крім відомостей, передбачених статтею 88 цього Кодексу, має містити відомості про розмір та склад складеного капіталу товариства, розмір та порядок зміни часток кожного з повних учасників у складеному капіталі, сукупний розмір вкладів вкладників та відповідно до статті 76 Закону України "Про господарські товариства" розмір, склад і порядок внесення вкладниками вкладів.
Отже, на відміну від статті 87 ЦКУ, згідно з якою для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), враховуючи особливості створення командитного товариства, засновницький договір, який є установчим документом командитного товариства, підписується усіма повними учасниками.
Проте якщо командитне товариство створюється одним повним учасником, то частиною третьою статті 134 ЦКУ визначено, що установчим документом є одноособова заява (меморандум), яка містить усі відомості, встановлені цією статтею для командитного товариства.
Отже, з огляду на викладене вище вкладники командитного товариства не є стороною засновницького договору. Проте їх формальна згода необхідна для створення командитного товариства. Вона має відображати волю вкладника на вступ до товариства та прийняття на себе зобов'язання з внесення вкладів до статутного капіталу. Така згода з умовами засновницького договору з боку вкладників також необхідна тому, що засновницький договір, стороною якого вкладник не виступає, тягне для нього відповідні правові наслідки.
При цьому слід зазначити, що, на відміну від товариств, вищим органом управління яких є загальні збори учасників (акціонерів), чинним законодавством не передбачено загальних зборів командитного товариства. Управління діяльністю командитного товариства відповідно до статті 136 ЦКУ здійснюється повними учасниками у порядку, встановленому цим Кодексом для повного товариства. Вкладники можуть діяти від імені товариства тільки за довіреністю.

................
Перейти до повного тексту