1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
28.05.2010 N 6819
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо окремих питань провадження підприємницької діяльності при застосуванні спрощеної системи оподаткування та в межах своєї компетенції повідомляє таке.
Умови застосування спрощеної системи оподаткування встановлено Указом Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ). Однією з умов є дотримання граничного обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), який для юридичних осіб становить 1 млн.грн. та для фізичних осіб - 500 тис.грн. (стаття 1 Указу) .
Визначення виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)
Відповідно до статті 1 Указу виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг).
Виходячи з норм законодавства, під операціями з продажу розуміють передачу майна (товару) однією особою у власність або у користування та (або) у володіння, та (або) у розпорядження іншій особі, а також інші операції (включаючи операції з безоплатного надання товарів), що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, оренди майна, поставки, лізингу, іншими цивільно-правовими договорами, за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання.
Комісіонер діє від свого імені, а отже, приймає на себе всі права та обов'язки за договорами, що укладаються з третіми особами, та несе за них відповідальність.
За Класифікацією видів економічної діяльності ( КВЕД) , яку прийнято наказом Держспоживстандарту України від 26.12.2005 р. N 375, діяльність комісіонерів, які здійснюють торгівельні операції від імені або за рахунок інших осіб для третіх осіб, або здійснення комерційних операцій від імені комітента (довірителя) відноситься до групи "Оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі".
Зважаючи на зазначене, при здійсненні продажу товару за договором комісії (консигнації) платником єдиного податку до обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) повинні включатися всі кошти, які надійшли від продажу товару, в тому числі і комісійна винагорода.
Різні аспекти застосуванні спрощеної системи оподаткування
При цьому у разі здійснення підприємницької діяльності за договором комісії слід дотримуватися положень законодавчих та нормативно-правових актів, зокрема Цивільного кодексу України, Правил комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Мінекономіки від 13.03.95 р. N 37 (із змінами та доповненнями), Інструкції про порядок оформлення суб'єктами підприємницької діяльності операцій при здійсненні комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженої наказом Мінекономіки від 08.07.97 р. N 343 (із змінами та доповненнями), та іншими нормативними документами з цього питання.
Обмеження у застосуванні спрощеної системи оподаткування
У статті 7 та преамбулі Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ N 727) визначено коло суб'єктів малого підприємництва, які не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування. Це стосується довірчих товариств, страхових компаній, банків, інших фінансово-кредитних та небанківських фінансових установ і суб'єктів, які здійснюють діяльність у сфері грального бізнесу, обмін іноземної валюти, виробництво і продаж підакцизних товарів та пально-мастильних матеріалів тощо.

................
Перейти до повного тексту