- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Головному редактору
Всеукраїнського журналу
"Все про охорону праці"
Дердіну О.В.
Про розгляд звернення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 07.06.2010 N 18 щодо деяких питань проведення перевірок та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Щодо мораторію на перевірки
Запитання. Чи має право Держгірпромнагляд у питаннях перевірок суб'єктів господарювання, які проводять навчання з охорони праці, не виконувати вимоги пп. 1 п. 1 постанови Кабміну від 21 травня 2009 р.
N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року"?
Відповідь. 21 травня 2009 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова
N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року", яка набрала чинності 29 травня 2009 року (далі - Постанова N 502).
Абзацом першим пункту першого Постанови
N 502 передбачається органам державного нагляду (контролю) до 31 грудня 2010 року:
- тимчасово припинити проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, та планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного і податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Крім того, мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності встановлено і на законодавчому рівні.
Прикінцевими положеннями Закону
N 1759 визначено, до 1 січня 2011 року встановити мораторій на здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності органами державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами суб'єктів малого підприємництва.
Для встановлення періодичності здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)
Законом про контроль був запроваджений ризик-орієнтований підхід до здійснюваної суб'єктами господарювання підприємницької діяльності.
Так, з метою запровадження ризик-орієнтовного підходу до суб'єктів господарювання, орган державного нагляду (контролю), відповідно до статті
5 Закону про контроль, визначає у віднесеній до його вітання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.
З урахуванням значення прийнятного ризику для життєдіяльності всі суб'єкти господарювання, що підлягають нагляду (контролю), відносяться до одного з трьох ступенів ризику: з високим, середнім та незначним.
Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і періодичність проведення планових заходів, затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).
Враховуючи найбільш значну суспільну небезпечність від здійснення господарської діяльності із високим ступенем ризику, призупинення проведення перевірок суб'єктів, що здійснюють таку діяльність, Постановою
N 502 та Законом
N 1759 не передбачено.
В той же час, для всіх інших суб'єктів господарювання, господарська діяльність яких віднесена до середнього та низького ступеня ризику, запроваджено тимчасове призупинення проведення перевірок органами державного нагляду (контролю).
................Перейти до повного тексту