1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
12.04.2010 N 4490
Про розгляд листа
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 26.02.2010 N 814/07 щодо формування квартальних планів роботи інспекції, в частині здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища (в т.ч. охорону земель) та екологічною безпекою та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про контроль) планові заходи здійснюються відповідно до річних або квартальних планів, які затверджуються органом державного нагляду (контролю) до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
Орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.
З урахуванням значення прийнятного ризику для життєдіяльності всі суб'єкти господарювання, що підлягають нагляду (контролю), відносяться до одного з трьох ступенів ризику: з високим, середнім та незначним.
Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і періодичність проведення планових заходів, затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).
Так, на сьогоднішній день контролюючими органами розроблено, а Кабінетом Міністрів України затверджено 46 постанов про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності.
Слід зазначити, що державний нагляд (контроль) здійснюється у різних сферах життєдіяльності людини.
Кожна сфера господарської діяльності може нести в собі певні ризики для держави, життя та здоров'я людини або для суспільства.
Проте, в різних сферах повинні бути враховані ризики притаманні саме цій сфері господарської діяльності, які не можуть бути спільними для всіх.
Так, наприклад, критерієм ризику в сфері здійснюваного Держцінінспекцією державного нагляду (контролю) за додержанням державної дисципліни цін, відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення", не може бути наявність робіт з підвищеною небезпекою, важкими та шкідливими умовами праці, оскільки нагляд в зазначеній сфері здійснює Держгірпромнагляд, згідно з Законом України "Про охорону праці".
Саме порушення суб'єктом господарювання державної дисципліни цін і є одним із критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності з реалізації суб'єктами господарювання продукції, товарів і послуг, щодо яких запроваджено державне регулювання цін (тарифів), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2008 N 483 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) за додержанням порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів)".

................
Перейти до повного тексту