1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
25.03.2010 N 3684
Про розгляд звернення
На Ваше звернення щодо можливості створення юридичної особи в організаційно-правовій формі "унітарне підприємство" повідомляємо наступне.
Статтею 63 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) встановлено види та організаційно-правові форми, в яких можуть діяти підприємства в Україні.
Частиною третьою цієї статті встановлено, що залежно від способу утворення (заснування) та формування статутного капіталу в Україні діють підприємства унітарні та корпоративні.
Відповідно до частини четвертої статті 63 ГКУ унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний фонд, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який ним призначається, керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об'єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.
Отже, як вбачається з викладеного, термін "унітарне підприємство" використовується для узагальнювання об'єктів класифікації і не призначений для безпосереднього кодування суб'єктів господарської та іншої діяльності.

................
Перейти до повного тексту