1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
31.05.2010 N 431
Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянув проект наказу Міністерства промислової політики України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва пестицидів та агрохімікатів (тільки регуляторів росту рослин)" /далі - проект Наказу/ та відповідно проект Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва пестицидів та агрохімікатів (тільки регуляторів росту рослин) /далі - проект Ліцензійних умов/, а також додані до них матеріали, надані на погодження листом Мінпромполітики від 09.02.2010 N 14/5-3-208.
За результатами проведеного аналізу встановлено, що при підготовці та поданні на погодження проекту Наказу розробником не дотримано вимог статей 5 і 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Так, відповідно до статті 5 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" забезпечення здійснення державної регуляторної політики включає, зокрема, недопущення прийняття регуляторних актів, які є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти, а також викладення положень регуляторного акта у спосіб, який є доступним та однозначним для розуміння особами, які повинні впроваджувати або виконувати вимоги цього регуляторного акта.
У зв'язку з цим Держкомпідприємництво надає наступні зауваження та пропозиції.
До проекту Наказу.
У преамбулі до проекту Наказу слово та цифру "до статті 8" доцільно замінити словом та цифрою "до статті 6".
У пункті 2 проекту Наказу слова "забезпечити подання Ліцензійних умов" необхідно замінити словами "забезпечити подання цього наказу".
Пунктом 4 проекту Наказу передбачається визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства промислової політики України від 31.01.2006 N 8/29 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва пестицидів та агрохімікатів (тільки регуляторів росту рослин)", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 17.02.2006 за N 144/12018.
Відповідно до абзацу другого пункту 3.10 Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 N 34/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2005 за N 381/10661, нормативно-правові акти, прийняті спільно або за погодженням з іншими органами, змінюються або визнаються такими, що втратили чинність, спільно або за погодженням з відповідними органами, враховуючи при цьому правонаступництво ліквідованих або реорганізованих органів, а також відповідні зміни в законодавстві, пов'язані з необхідністю такого узгодження.
Отже, пункт 4 проекту Наказу потребує виключення.
Поряд з цим повідомляємо про необхідність розроблення та надання на затвердження до Держкомпідприємництва, у відповідності до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", проекту спільного наказу Держкомпідприємництва та Мінпромполітики "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства промислової політики України від 31.01.2006 N 8/29" (далі - проект Спільного наказу).
Одночасно радимо звернути увагу розробника на те, що у проекті Спільного наказу та проекті Наказу норми щодо набрання чинності наказів мають бути обов'язково викладені у такій редакції: "Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування".
Слід зазначити, що для подання вищезазначеного Спільного наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України, Міністерству промислової політики України необхідно надати до Держкомпідприємництва повний комплект документів, передбачений вищезгаданим Порядком, а саме: пояснювальну записку до проекту Спільного наказу, а також аркуші погодження проекту Спільного наказу Антимонопольним комітетом України, Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, Міністерством охорони здоров'я України.
До проекту Ліцензійних умов.
У пункті 1.1 проекту Ліцензійних умов доцільно зазначити повну назву проекту Ліцензійних умов, а також скорочення у дужках "(далі - Ліцензійні умови)".
Оскільки у пункті 1.2 проекту Ліцензійних умов надано скорочення у дужках (далі - пестициди та регулятори росту рослин), то у пункті 1.4 проекту Ліцензійних умов доцільно зазначати дане скорочення, а не повну назву виду господарської діяльності.
У пункті 1.5 проекту Ліцензійних умов слова "суб'єкт господарської діяльності" необхідно замінити на "суб'єкт господарювання".
Відповідно до абзацу четвертого пункту 3.2 проекту Ліцензійних умов передбачається, що для виробництва пестицидів та регуляторів росту рослин суб'єкт господарювання повинен мати документ, що підтверджує право власності суб'єкта господарювання або оренди ним виробничих приміщень.
Вважаємо за доцільне в зазначеному абзаці встановити вимоги до наявності у суб'єкта господарювання виробничих приміщень, а не лише до наявності документа, що підтверджує право власності суб'єкта господарювання або оренди ним виробничих приміщень, копія якого, засвідчена в установленому порядку, відповідно до пункту 30 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756, додається до заяви про видачу ліцензії.
В абзаці п'ятому пункту 3.2 проекту Ліцензійних умов після слова "агрохімікатів" доцільно доповнити словами у дужках "(тільки регуляторів росту рослин)".
Оскільки, відповідно до частини третьої статті 10 Закону України "Про пестициди та агрохімікати" розфасування пестицидів і агрохімікатів може здійснюватися лише за наявності дозволу його виробника або власника знака для товарів і послуг, то у пункті 3.4 проекту Ліцензійних умов слова "відповідно до статті" необхідно замінити словами "відповідно до вимог статті".

................
Перейти до повного тексту