1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
25.01.2010 N 684
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше звернення від 21.12.2009 N 21122009-1 та, в порядку порушених питань, повідомляє нижченаведене.
Щодо документів, необхідних для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, зазначаємо.
Як вбачається із частини четвертої статті 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня винесення ухвали про санацію керівник боржника відсторонюється від посади у порядку, визначеному законодавством про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією, крім випадку, передбаченого статтею 53 цього Закону, та припиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи, повноваження органів управління передаються керуючому санацією.
Згідно із частиною п'ятою зазначеної статті керуючий санацією має право, зокрема, укладати від імені боржника мирову угоду, цивільно-правові, трудові та інші угоди.
Відповідно до частини дев'ятої цієї ж статті власник майна боржника (орган управління майном боржника) не може обмежувати повноваження керуючого санацією щодо розпорядження майном боржника.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Порядок державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи встановлений статтею 29 Закону про реєстрацію.
Відповідно до частини третьої статті 29 Закону про реєстрацію у разі унесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається або копія рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завірена в установленому порядку, або нотаріально засвідчена копія заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників), або нотаріально засвідчена копія документа про перехід чи передання частки учасника у статутному капіталі товариства, або нотаріально посвідчений договір про такий перехід чи передання, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.
Як вбачається з інформації, наданої у Вашому зверненні, державному реєстратору було подано нотаріально посвідчену заяву ВАТ "Мелітопольський завод "Автокольорлит" про вихід зі складу учасників з передачею корпоративних прав ТОВ "Юридична компанія "Юрресурс".
Враховуючи зазначене вище, вважаємо, що у даному випадку для проведення Державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, пов'язаних зі зміною складу учасників, документом, що відповідає вимогам частини третьої статті 29 Закону про реєстрацію, може бути нотаріально посвідчена заява ВАТ "Мелітопольський завод "Автокольорлит" про вихід зі складу учасників з передачею частки у статутному капіталі ТОВ "Юридична компанія "Юрресурс".
Документом, що відповідатиме вимогам статті 29 Закону про реєстрацію, у випадку, зазначеному у Вашому зверненні, також може бути і оригінал договору міни про перехід частки ВАТ "Мелітопольський завод "Автокольорлит" до ТОВ "Юридична компанія "Юрресурс".

................
Перейти до повного тексту