1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
24.02.2010 N 2267
Представництву Державного
комітету України з питань
регуляторної політики
та підприємництва в АР Крим,
областях, м. Києві
та м. Севастополі
Про надання роз'яснення
( Додатково до Листа див. Лист Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 4573 від 13.04.2010 )
На адресу Держкомпідприємництва надходять численні звернення державних реєстраторів щодо зменшення статутного капіталу у товаристві з обмеженою відповідальністю.
У зв'язку із зазначеним повідомляємо наступне.
Поняття і види господарських товариств, правила їх створення, діяльності, а також права і обов'язки їх учасників та засновників визначає Закон України "Про господарські товариства".
Відповідно до частини першої статті 52 зазначеного Закону у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється статутний (складений) капітал, розмір якого повинен становити не менше суми, еквівалентної одній мінімальній заробітній платі, діючій на момент створення товариства з обмеженою відповідальністю.
Як вбачається зі статті 144 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) відповідно до статутного капіталу визначається мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів. Розмір статутного капіталу товариства не може бути меншим розміру, встановленого законом. Зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення в порядку, встановленому законом, усіх його кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків.

................
Перейти до повного тексту