- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності і періодичність проведення планових заходів, затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням органу державного нагляду (контролю).
Так, Держспоживстандартом України були розроблені, а постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2008 р.
N 1164 затверджені Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, пов'язаної з виробництвом, випуском і реалізацією продукції (виконанням робіт, наданням послуг), та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
З вищезазначеними
Критеріями можна ознайомитись на сайті www.rada.gov.ua та на офіційному сайті Держспоживстандарту.
В той же час, статтею
4 Закону про контроль передбачено, що зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника.
Згідно зі статтею
239 Господарського кодексу України обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання є одним із видів адміністративно-господарських санкцій, яку можуть застосовувати до суб'єктів господарювання органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті
246 Господарського кодексу України органи державної влади з питань захисту прав споживачів мають право у випадках і порядку, передбачених законом, приймати обов'язкові рішення про припинення суб'єктом господарювання виробництва продукції (виконання робіт, послуг), відвантаження і реалізації товарів, що не відповідають вимогам нормативних актів.
Так, статтею
26 Закону України
"Про захист прав споживачів" встановлено, що спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів і мають право:
- припиняти відвантаження і реалізацію товарів, що не відповідають вимогам нормативних документів, до усунення суб'єктами господарювання виявлених недоліків;
................Перейти до повного тексту