- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
N 17-47/9 від 21.09.99
м.Київ
Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Дніпропетровською обласною державною адміністрацією
Державний комітет України з питань розвитку підприємництва, керуючись повноваженнями наданими йому відповідно до Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", розглянув розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25.03.99 N 133-р "Про заходи щодо запровадження державного контролю у наданні послуг з ремонту і технічного обслуговування транспортних засобів" (далі - розпорядження) та встановив наступне.
Опрацювання зазначеного розпорядження, а також аналіз відповідних статистичних матеріалів свідчить про те, що його запровадження створює значні додаткові перешкоди для розвитку регіонального автосервісного підприємництва, а, крім того, введення обов'язкової сертифікації автотранспортних послуг не гарантує підвищення безпеки на автодорогах.
Вважаємо також, що ці заходи не будуть сприяти зростанню надходжень до бюджету.
Більш того, зміст розпорядження по суті справи призводить до дискримінації малих та середніх підприємств по відношенню до великих суб'єктів підприємницької діяльності, що працюють в автосервісі. Це пов'язано з тим, що підхід до сертифікації як великих підприємств, так і приватної автомайстерні є практично однаковим. В обох випадках підприємства повинні мати значні вільні кошти для проведення обов'язкової сертифікації. При цьому великі компанії зацікавлені в запровадженні обов'язкової сертифікації. Наявність більшої кількості вільних коштів дозволяє їм проходити сертифікацію майже без перешкод. А для малих підприємств така сертифікація в кращому випадку значно звужує коло послуг, що надаються (а отже і прибутки). Результатом такого підходу є те, що малий бізнес програє в конкуренції з великими автосервісними організаціями. Розпорядженням фактично створюються умови для усунення конкурентів великих підприємств з ринку, запроваджуються перешкоди для вступу на нього нових суб'єктів господарювання, а також посилення рівня монополізації регіонального ринку автосервісних послуг.
Така ситуація не сприяє розвитку малого підприємництва та суперечить державній політиці України, спрямованої на підтримку малого бізнесу, зокрема, ст.6 Закону України від 18.02.92
N 2132-XII "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності" зі змінами і доповненнями та п.14 Указу Президента України від 23.07.98 N 817/98 "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності".
Проте запровадження обов'язкової сертифікації автосервісних послуг не сприяє належним чином досягненню цієї мети - забезпеченню безпеки громадян і навколишнього середовища.
По-перше, обов'язкова сертифікація значно впливає на собівартість та ціну послуг з ремонту та технічного обслуговування автомобілів. В умовах низької купівельної спроможності громадян України більш дієвим способом захисту прав споживачів могло б бути надане їм право вибору між дешевими непросертифікованими та дорогими сертифікованими СТО.
................Перейти до повного тексту