1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
N 17-7/1 від 12.01.99
м.Київ
Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Державною митною службою України
На виконання Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", здійснюючи аналіз нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади з метою усунення надмірного та необгрунтованого державного втручання у підприємницьку діяльність Державний комітет України з питань розвитку підприємництва встановив що:
Пункт 8.2 наказу від 30.06.98 р. "Про затвердження Порядку заповнення граф вантажної митної декларації відповідно до митних режимів експорту, імпорту, транзиту, тимчасового ввезення (вивезення), митного складу, магазину безмитної торгівлі" не відповідає чинному законодавству, спричиняє зменшенню надходжень іноземної валюти в Україну, створює умови для погіршення соціального становища в державі та зменшення робочих місць.
В п.8.2 наказу від 30.06.98 р. N 380 зазначається, що при митному оформленні запасів споживання, що поставляються на іноземні або орендовані (зафрахтовані) іноземними суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності судна, у графі 2 "Відправник" зазначаються відомості про суднового агента. Це означає, що шипчандлерські фірми не допущені до заповнення ВМД, що, в свою чергу, є непрямим обмеженням їхньої діяльності. Таким чином, п.8.2 не узгоджується з чинним законодавством, а саме: з Законом України "Про підприємництво" від 26.02.91 р. N 785-XII (зі змінами і доповненнями) та з Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91 р. N 959-12 (зі змінами і доповненнями). Так, в ст. N 3 Закону України "Про підприємництво" передбачається право підприємців без обмежень приймати рішення і здійснювати самостійно будь-яку діяльність. Що передбачено чинним законодавством. У ст. 2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" визначаються принципи зовнішньоекономічної діяльності. Одним з таких принципів є принцип свободи зовнішньоекономічного підприємництва, що полягає у праві суб'єктів здійснювати її в будь-яких формах, які не заборонені чинним законодавством. Згідно зі ст. 5 цього Закону всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають рівне право здійснювати будь-які її види, які не заборонені законами України, незалежно від форм власності та інших ознак. Втручання державних органів у зовнішньоекономічну діяльність її суб'єктів у випадках, не передбачених цим Законом, в тому числі і шляхом видання підзаконних актів, які створюють для її здійснення умови, гірші від встановлених в цьому законі, є обмеженням права здійснення зовнішньоекономічної діяльності і як таке забороняється.

................
Перейти до повного тексту