- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Державній податковій
адміністрації України
Стосовно розташування за однією і тією ж самою адресою двох або більше суб'єктів господарювання
Держкомпідприємництво, на виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України О.Турчинова від 18.11.2008 за N 56231/1/1-08, а також додатково до свого попереднього листа від 10.04.2008 за N 3110 повідомляє наступне.
Відносно порушеного Вами питання щодо законності розташування за однією і тією ж самою адресою двох або більше суб'єктів господарювання перш за все слід зазначити, що заборони на це чинним законодавством України наразі не встановлено.
В той же час за даними ДПА України згідно листа від 30.09.2008 за N 14059/5/29-1016, за адресами масової реєстрації станом на зазначену дату було зареєстровано 62,5 тис. юридичних осіб, з яких більше 60 відсотків не звітують або звітують про відсутність будь-якої господарської діяльності.
Однак звертаємо увагу, що на підставі аналізу скарг на дії ДПА України, що надходять до Держкомпідприємництва, в тому числі й звернення Київської міської державної адміністрації від 27.08.2008 за N 032-290, можна зазначити, що відсоток суб'єктів господарювання, які не подають податкової звітності є майже несуттєвим, а подача звітності про відсутність господарської діяльності, принаймні на початкових етапах діяльності підприємства, ще аж ніяк не може говорити про зловживання у сфері оподаткування.
Крім того, просимо взяти до уваги, що у Верховній Раді України, з 24.07.2008, знаходиться на розгляді внесений Урядом проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств" (реєстраційний N 3011). Відповідно до нього при внесенні змін до відомостей про юридичну особу, які містяться у Єдиному державному реєстрі відносно її місцезнаходження, крім всіх інших передбачених законом документів, додатково подаватиметься завірена в установленому порядку копія документа, що передбачає здійснення передачі юридичній особі у власність або користування приміщення, частини приміщення (договір купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, лізингу, безоплатного користування майном, договір про спільну діяльність тощо). Даний законопроект, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 16.12.2008
N 669-VI є прийнятим за основу у першому читанні.
Щодо законності діяльності організацій, створених відповідно до статті
10 Закону України
"Про державну підтримку малого підприємництва" (мереж бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів тощо), вважаємо за необхідне довести до Вашого відома наступне.
Метою державної підтримки малого підприємництва, згідно із статтею 4 згаданого вище
Закону є, зокрема, сприяння формуванню і розвитку малого підприємництва, становлення малого підприємництва як провідної сили в подоланні негативних процесів в економіці та забезпечення сталого позитивного розвитку суспільства, а також формування умов для забезпечення зайнятості населення України, запобігання безробіттю, створення нових робочих місць.
Частиною першою статті
10 Закону України
"Про державну підтримку малого підприємництва" встановлено, що державна підтримка малого підприємництва щодо формування його інфраструктури здійснюється шляхом створення та забезпечення діяльності мережі бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів тощо. Перелік завдань, визначених для таких організацій частиною другою цієї ж статті не виключає надання ними, в умовах відсутності доступних приміщень, допомоги в розміщенні суб'єктів господарювання, в тому числі й за своєю адресою. Потреба у отриманні останніми зокрема таких послуг виникає особливо у столичному регіоні, де, як відомо, існують найбільші в державі складнощі із отриманням (купівлею або орендою) вільних приміщень (згідно даних ДПА України, відповідно до листа від 13.11.2008 за N 851/3/29-2010, саме місто Київ фігурує у всіх повідомлених ДПА України випадках розміщення за однією і тією ж самою адресою двох та більше суб'єктів господарювання).
................Перейти до повного тексту