1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
N 17-90/11 від 06.11.2000
Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності" Сумською обласною державною адміністрацією
На виконання Указу Президента України від 03.02.98 N 79/98 "Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності", здійснюючи аналіз нормативно-правових актів голів місцевих державних адміністрацій, з метою усунення надмірного та необгрунтованого державного втручання у підприємницьку діяльність Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва встановив:
Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 13.06.2000 N 184 "Про фінансове забезпечення реалізації обласної цільової програми "Рідний дім" (далі - Розпорядження) визначено джерела фінансування підтримки індивідуального житлового будівництва, виконання робіт по будівництву об'єктів інженерного забезпечення та благоустрою для реалізації обласної програми "Рідний дім".
Аналіз Розпорядження вказує на наявність в ньому положень, які суперечать законодавству України, виписані юридично некоректно та можуть призводити до створення перешкод, що стримують розвиток підприємницької діяльності.
1. Відповідно до абзацу 2 підпункту 1.2 пункту 1 Розпорядження джерелом фінансування програми підтримки індивідуального житлового будівництва, виконання робіт по будівництву об'єктів інженерного забезпечення та благоустрою для реалізації обласної програми "Рідний дім" визначені 10 відсотків коштів амортизаційних відрахувань, які використовуються для надання позик на індивідуальне будівництво робітникам цих підприємств та організацій за договорами з підприємствами та організаціями всіх форм власності і підпорядкування та фізичними особами.
В преамбулі Розпорядження вказано, що джерела фінансування визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.98 N 1211 "Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі".
Підпункт 9 пункту 9 Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.98 N 1211, встановлює, що кошти фондів можуть формуватися за рахунок частини амортизаційних відрахувань підприємств та організацій за умови набрання чинності відповідними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.
На сьогоднішній день жодним законодавчим актом не передбачено необхідність спрямування підприємствами частини амортизаційних відрахувань до будь-яких фондів. Це означає, що абзац 2 підпункту 1.2 пункту 1 Розпорядження суперечить підпункту 9 пункту 9 Положення.
2. Відповідно до абзаців 3-4 підпункту 1.2 пункту 1 Розпорядження джерелами фінансування підтримки індивідуального житлового будівництва, виконання робіт по будівництву об'єктів інженерного забезпечення та благоустрою для реалізації обласної програми "Рідний дім" визначені кошти, що надходять за договорами з підприємствами та організаціями всіх форм власності і підпорядкування та фізичними особами від реалізації бензину та дизельного пального та від реалізації підприємствам та організаціям нафти та газу, що добуваються в області.
Зазначені положення суперечать законодавству України.
Підпункт 11 пункту 9 Положення передбачає можливість формування фондів за рахунок частини відрахувань від продажу добутої та переробленої нафти, газу та продуктів їх переробки, а також енергоносіїв у відповідних регіонах. При цьому в пункті 9 Положення також передбачається, що зазначене джерело формування фондів застосовується за умови набрання чинності відповідними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами.
На сьогоднішній день жодним законодавчим актом не передбачено можливість направлення частини відрахувань від продажу бензину та дизельного палива, продажу добутої та переробленої нафти, газу на поповнення фондів.
Більше того, Законом України від 02.03.2000 N 1521-III "Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно-мастильних матеріалів" було встановлено пільговий режим оподаткування дизельного пального. В Розпорядженні ж фактично введено "на договірних засадах" додатковий вид "оподаткування" операцій з продажу бензину та дизельного пального, що може розглядатися як додаткова перешкода для створення умов для безперебійного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників паливно-мастильними матеріалами та запобігання збільшенню цін на них у період підготовки та проведення весняно-польових робіт у 2000 році, на що і був спрямований зазначений Закон.

................
Перейти до повного тексту