- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 5-532/5646 від 13.09.2001
1. Статтею 15 Закону України від 06.07.95 р.
N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Планова перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку. Будь-яке податкове або адміністративне нарахування, здійснене з порушенням цього правила, вважається незаконним та не підлягає виконанню.
Позапланова перевірка, що провадиться уповноваженими контролюючими органами, може здійснюватися виключно на підставі постанови слідчого, органу дізнання або відповідно до рішення суду.
Забороняється проведення перевірок осіб, визначених у пунктах 5 - 9 статті 9 цього Закону, щодо діяльності, передбаченої лише цим Законом, іншими державними органами, ніж ті, що визначені контролюючими органами згідно із законодавством України.
Таким чином, підстави для проведення позапланових перевірок чітко регламентовані чинним законодавством, тому щоденні "відвідування" суб'єктів підприємницької діяльності працівниками податкової інспекції - безпідставні.
Контрольна закупка
Перелік товарів, які працівники податкової інспекції мають закупати, законодавчо не визначено. На думку Держпідприємництва, це повинен бути такий товар, який може бути повернуто продавцю в первісному стані.
Посвідчення на перевірку
Розпорядженням Державної податкової адміністрації України від 20.05.97 р.
N 89-Р "Про посвідчення на перевірку" встановлено, що на кожного працівника, який бере участь у перевірці, оформляється посвідчення. Кожне посвідчення реєструється в журналі обліку видачі посвідчень на перевірку. Посвідчення друкується на бланку державної податкової адміністрації. У посвідченні зазначається конкретний об'єкт перевірки, а не район, вулиця міста. Працівники без правильно оформлених посвідчень не мають права брати участь у проведенні перевірки суб'єкта підприємницької діяльності.
................Перейти до повного тексту