1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ 3 ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 1-312/5489 від 06.09.2001
До Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва надходять численні звернення суб'єктів підприємницької діяльності з приводу такої проблеми.
Державною митною службою України було прийнято наказ від 05.01.99 р. N 4 "Про затвердження Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, увезених на митну територію України, під митним контролем", яким було затверджено Порядок зберігання підприємствами товарів та інших предметів, увезених на митну територію України, під митним контролем (далі - Порядок). Відповідно до пункту 2.9 розділу 2 Порядку, якщо товари, які переміщуються через митний кордон України, визнані такими, що підлягають подальшому фітосанітарному, ветеринарному, екологічному, радіологічному та іншим видам контролю на території України, то митному підрозділу на момент вивантаження цих товарів з транспортного засобу, яким доставлено товари, подаються відповідні сертифікати, дозволи тощо. Даний пункт зобов'язує суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які передають вантаж на зберігання під митним контролем, для подальшого митного оформлення, на момент вивантаження його з транспортного засобу надати митному органу відповідні дозвільні документи (сертифікати, дозволи тощо), тобто надати висновки контролюючих служб про їх прохождення.
Згідно з Порядком вантаж розміщується під митний контроль набагато раніше, ніж здійснюється митне оформлення товару. Тобто пункт 2.9 Порядку штучно скорочує для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності час на проведення всіх контрольних процедур (фітосанітарний контроль, екологічний контроль, санітарно-гігієнічний контроль та інші).
У ст.18 Митного кодексу України від 12.12.91 р. N 1970-XII визначено, що митне оформлення може бути завершено тільки після закінчення санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю.
Відповідно до ст.11 Закону України від 30.06.93 р. N 3348-XII "Про карантин рослин" митне оформлення вантажів проводиться лише після здійснення фітосанітарного контролю.
Згідно з пунктом 3 Порядку митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов'язковій сертифікації в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.97 р. N 1211, підставою митного оформлення товару (продукції) для вільного використання на митній території України є сертифікат відповідності товару (продукції).
Пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.98 р. N 1094 "Про державну експертизу з енергозбереження" зобов'язує органи Державної митної служби здійснювати митне оформлення продукції за наявності позитивного висновку експертизи з енергозбереження, документації на придбані енергоємну техніку, технології та матеріали.
Окрім того, відповідно до пункту 2 Порядку ввезення на територію України засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.98 р. N 1300, підставою для митного оформлення засобів вимірювальної техніки є наявність висновку територіального органу Держстандарту за місцем знаходження митниці.

................
Перейти до повного тексту