1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/3245 від 13.06.2002
Щодо права на приватну власність
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист та повідомляє таке.
Дійсно, чинним законодавством України приватне підприємство безпосередньо як об'єкт права власності не передбачене. Однак із аналізу положень Закону України "Про власність", зокрема, статті 13, випливає, що заборони на право мати у приватній власності підприємство не встановлено. Отже, виходячи із цивільно-правового принципу: "дозволено все, що прямо не заборонено законом", слід дійти висновку, що приватне підприємство може бути об'єктом права приватної власності.
Адже відповідно до статті 2 Закону України від 07.02.91 р. N 697-XII "Про власність" власність в Україні виступає у таких формах: приватна, колективна, державна.
Приватне підприємство належить Вам на праві приватної власності, так як згідно до статті 2 Закону України від 27.03.91 р. N 887-XII "Про підприємства в Україні", приватне підприємство засноване на власності фізичної особи.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про власність" власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування іншим особам.
Держпідприємництво України вважає, що для вирішення питання передачі новому власнику прав відносно підприємства та виходячи з того, що підприємство може бути об'єктом цивільно-правового договору, доцільно було б укласти відповідний договір (купівлі-продажу, дарування тощо), на підставі якого можливо було б врегулювати права та обов'язки сторін (нового та старого власників) або скласти заповіт відповідно до Цивільного кодексу України (якщо Ви бажаєте, щоб Ваша дружина отримала право власності на відповідне приватне підприємство).
Перший заступник голови В.Загородній
"Податки та бухгалтерський облік",
N 70, 02.09.2002 р.
Перейти до повного тексту