1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
12.06.2002 N 1-222/3241
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 08.04.2002 р. N 01-07/159 щодо звернення директора ТОВ "Ю" та повідомляє:
1. Стосовно нотаріального посвідчення зазначимо, що таке посвідчення є обов'язковим для підпису фізичної особи, у тому числі й при внесенні змін та доповнень до статуту, а також при викладенні його у новій редакції. Підпис посадової особи підприємства може бути засвідчено печаткою підприємства, а тому не потребує нотаріального посвідчення, згідно з пунктом 5 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 р. N 740 (далі - Положення).
Пунктом 23 Положення передбачено, що внесення змін (доповнень) оформляється у вигляді окремих додатків або шляхом викладення установчих документів у новій редакції з додержанням вимог, визначених цим Положенням.
Відповідно до пункту 24 Положення, якщо до установчих документів вносяться зміни (доповнення), які не потребують перереєстрації суб'єкта підприємницької діяльності (що має місце у випадку ТОВ "Ю"), суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний подати до органу державної реєстрації по два оригінали та по одній копії документів, завірених в установленому порядку, в яких наведено зазначені зміни (доповнення), та внести їх до своєї реєстраційної картки. У разі внесення до установчих документів змін, пов'язаних зі зміною складу засновників (учасників) суб'єкта підприємницької діяльності, подаються оформлені згідно з вимогами законодавства документи, що засвідчують добровільний вихід юридичної особи зі складу засновників (учасників) - подається копія рішення засновника, а фізичної особи - нотаріально засвідчена заява.
2. Щодо необхідності внесення змін, доповнень до установчого договору, якщо зі складу вже зареєстрованого товариства з обмеженою відповідальністю виходить частина засновників, то, на думку Держпідприємництва України, ці зміни потрібно вносити до установчого договору, оскільки, згідно зі статтею 4 Закону України від 19.09.91 р. N 1576-XII "Про господарські товариства" (далі - Закон N 1576-XII), товариство з обмеженою відповідальністю створюється і діє на підставі установчого договору і статуту, а статтею 51 встановлено додатковий перелік відомостей, які повинні міститися в установчих документах (тобто в установчому договорі та статуті ТОВ).

................
Перейти до повного тексту