1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/1482 від 15.03.2002
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 08.02.2002 N 5 та повідомляє.
Якщо системи очистки і знезараження води є Вашим винаходом або корисною моделлю, що відповідають умовам патентоздатності винаходу, корисної моделі, визначеним у статті 7 Закону України від 15.12.93 N 3687-XII "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" (далі - Закон), то Ви маєте право на одержання патенту. Порядок одержання патенту визначено у розділі IV зазначеного вище Закону. Так, відповідно до статті 12 Закону заявка складається українською мовою і повинна містити: заяву про видачу патенту на винахід з проведенням кваліфікаційної експертизи чи деклараційного патенту на винахід (корисну модель); опис винаходу (корисної моделі); формулу винаходу (корисної моделі); креслення (якщо на них є посилання в описі); реферат.
Згідно до статті 1 Закону України від 17.05.2001 N 2408-III "Про стандартизацію" технічні умови - документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинні відповідати продукція, процеси чи послуги. Технічні умови можуть бути стандартом, частиною стандарту або окремим документом.
Відповідно до статті 1 Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.93 N 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію" дія Декрету поширюється на підприємства, установи і організації незалежно від форм власності та видів діяльності, що діють на території України, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності. У статті 7 цього Декрету передбачено, що технічні умови містять вимоги, що регулюють відносини між постачальником (розробником, виготівником) і споживачем (замовником) продукції. Для організації інформування споживачів (замовників) про номенклатуру та якість продукції, що випускається, контролю відповідності технічних умов обов'язковим вимогам державних, а в передбачених законодавством випадках - галузевих стандартів технічні умови на продукцію та зміни до них підлягають державній реєстрації в територіальних органах Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації. Технічні умови та зміни до них, які не пройшли державної реєстрації, вважаються недійсними. За державну реєстрацію технічних умов і змін до них справляється реєстраційний збір, розмір якого встановлює Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації за погодженням з Міністерством економіки України.

................
Перейти до повного тексту