- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 5-532/1383 від 12.03.2002
Щодо роз'яснення окремих норм Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"
Щодо визначення середньоспискової чисельності працюючих
Указом Президента України від 28.06.99 р.
N 746/99 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (далі - Указ) визначені умови, дотримання яких є обов'язковим для суб'єктів підприємницької діяльності при переході на сплату єдиного податку.
Зокрема, для суб'єктів господарювання - юридичних осіб, за умови застосування спрощеної системи оподаткування, середньооблікова чисельність працюючих за рік не повинна перевищувати 50 осіб.
Відповідно до статті 1 Указу середньооблікова чисельність працюючих визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, що працюють за договорами та за сумісництвом, а також працівників представництв, філій, відділень та інших відокремлених підрозділів.
Інструкцією зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 07.07.95 р., передбачено два варіанти обчислення середньооблікової чисельності працівників:
- середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу;
- середньооблікова чисельність усього персоналу повної зайнятості.
Методика визначення середньооблікової чисельності всього персоналу в еквіваленті повної зайнятості передбачає включення, поряд зі штатними працівниками облікового складу, окремих категорій працівників позаоблікового складу (які у звітному періоді також залучалися до роботи і отримували заробітну плату), що і відповідає вимогам норм статті 1 Указу.
Тому для визначення середньооблікової чисельності працюючих за рік з метою переходу на спрощену систему оподаткування слід застосовувати методику обчислення середньооблікової чисельності усього персоналу в еквіваленті повної зайнятості.
Щодо можливості переходу на спрощену систему оподаткування за
умови наявності розстроченого податкового боргу
Статтею 4 Указу зазначено, що однією з умов переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкта підприємницької діяльності є сплата ним усіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період.
У випадку роботи суб'єкта господарювання за загальною системою оподаткування, у разі сплати ним таких податків, як податок на прибуток, податок на додану вартість, визначені наступні звітні періоди:
................Перейти до повного тексту