1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/1361 від 11.03.2002
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист та повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 23.1 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 N 1306, буксирування повинно виконуватися механічними транспортними засобами без причепа.
Пунктом 23.10 Правил передбачено, що забороняється буксирування причепів будь-якого типу автобусами.
Пункт 23.12 не стосується буксирування, а стосується експлуатації составу транспортного засобу у складі автобуса і причепа, яка забороняється. Тому що поняття "буксирування" та "експлуатація" відрізняються за змістом.
А в пункті 23.12 зазначено поняття "автобуса" та "мікроавтобуса". Автобус - це автомобіль з кількістю місць для сидіння більше 9 з урахуванням водія, який по своїй конструкції і улаштуванню передбачений для перевезення пасажирів, їх багажу з забезпеченням необхідного комфорту та безпеки. Мікроавтобус - це одноповерховий автобус з кількістю місць для сидіння не більше сімнадцяти з місцем водія включно. Тому, якщо у автомобіля кількість місць 10, 11, 12, але не більше 17, то це мікроавтобус. Ці два поняття мають дві характерні різниці, яка заключається в кількості поверхів (автобус може бути одноповерховим чи двоповерховим, а мікроавтобус - одноповерховим) та в кількості місць.
Враховуючи вищенаведене, Держпідприємництво України дійшло висновку, що водію мікроавтобуса, так як і водію автобуса забороняється як експлуатація составу транспортного засобу у складі автобуса та причепа, так і буксирування причепів з метою дотримання безпеки на дорогах.
Т.в.о. Голови В.Загородній
Перейти до повного тексту