1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/1051 від 21.02.2002
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 11.02.2002 та повідомляє.
Згідно із статтею 66 Закону України від 19.09.91 N 1576-XII "Про господарські товариства" повним визнається таке товариство, всі учасники якого займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства усім своїм майном.
Відповідно до частини 1 статті 74 цього Закону, якщо при ліквідації повного товариства виявиться, що наявного майна не вистачає для сплати всіх боргів, за товариство у недостатній частині несуть солідарну відповідальність його учасники усім своїм майном, на яке відповідно до законодавства України може бути звернено стягнення. Учасник товариства відповідає за борги товариства незалежно від того, виникли вони після чи до його вступу до товариства.
Згідно із частиною 2 статті 74 вищенаведеного Закону учасник, який сплатить повністю борги товариства, вправі звернутися з регресною вимогою у відповідній частині до решти учасників, які несуть перед ним відповідальність пропорційно своїй частці у майні товариства.
Відповідно до частини 1 статті 71 цього Закону учасник повного товариства, що було створено на невизначений строк, може в будь-який час вийти з товариства, попередивши про це не пізніш як за 3 місяці.
Згідно із частиною 2 статті 71 вищезазначеного Закону вихід із товариства, що було створено на визначений строк, допускається лише при наявності поважних причин та за умови, що попередження про це надійшло не пізніш як за 6 місяців.
Отже, питання Вашого виходу із складу засновників регулюється, перш за все, частинами 1 та 2 статті 71 цього Закону та зазначеним в установчих документах порядком виходу із складу повного товариства.
Таким чином, якщо Вами були дотримані всі вищенаведені вимоги щодо виходу із складу засновників повного товариства, то питання щодо відповідальності по зобов'язанням товариства вирішується таким чином: якщо Ваш вихід із складу засновників повного товариства відбувся пізніше, ніж були вчинені дії цього товариства, що призвели до судового розгляду, внаслідок якого настали негативні наслідки для товариства, то на Вас лежить обов'язок по сплаті боргових зобов'язань повного товариства. І, відповідно, Ви не зобов'язані сплачувати борги повного товариства, якщо дії, вчинені товариством, що спричинили негативні наслідки для нього, відбулися після Вашого виходу із складу засновників повного товариства.
Т.в.о. Голови В.Загородній
Перейти до повного тексту