- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/742 від 08.02.2002
Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист і повідомляє.
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва вважає, що Ваше підприємство як юридична особа, яка має самостійний баланс, відокремлене майно, має законне право вирішувати, які договори йому укладати і з яким суб'єктом господарювання.
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва звертає Вашу вагу на те, що у законодавстві, крім договору купівлі-продажу, яким Ви цікавитесь, існує ще договір поставки, укладання якого у Вашому випадку мало б неабияке значення.
У статті 245
Цивільного кодексу України визначено, що за договором поставки організація-поставщик зобов'язується передати у певні строки або строк організації-покупцеві (замовникові) у власність (в оперативне управління) певну продукцію згідно з обов'язковим для обох організацій плановим актом розподілу продукції; організація-покупець зобов'язується прийняти продукцію і оплатити її за встановленими цінами.
Ці зобов'язання повинні виконуватися сторонами належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону та договору. Згідно зі статтею 178
Цивільного кодексу України виконання зобов'язання за договором поставки забезпечується неустойкою (штрафом, пенею). Крім зазначених видів забезпечення виконання зобов'язання, боржник у разі невиконання або неналежного його виконання зобов'язаний відшкодувати кредиторові завдані цим збитки (стаття 203 Цивільного кодексу України).
Чинне законодавство не передбачає будь-яких обмежень відповідальності сторін за договором поставки. Отже у випадках невиконання або неналежного виконання умов договору кожна із сторін має право вимагати від свого контрагента, який не виконав або неналежним чином виконав зобов'язання, сплати неустойки і відшкодування завданих цим збитків.
При цьому слід мати на увазі, що за загальним правилом, встановленим статтею 204
Цивільного кодексу України, якщо за невиконання або неналежне виконання зобов'язання встановлена неустойка (штраф, пеня), то збитки відшкодовуються в частині, не покритій неустойкою (залікова неустойка).
................Перейти до повного тексту