1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 2-222/603 від 04.02.2002
Шановний пане Бескупський!
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Вашу скаргу і повідомляє.
Згідно з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду (арбітражного суду). В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Питання щодо погашення податкового зобов'язання платників податків і зборів (обов'язкових платежів) стосується компетенції Державної податкової адміністрації України.
Якщо Ви вважаєте, що податковий орган неправильно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування, Ви маєте право оскаржити вказане рішення відповідно до статті 5 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Крім того, за захистом Ваших порушених або оспорюваних прав, відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України, Ви також маєте право звернутися до господарського суду.
З повагою,
Т.в.о. Голови В.Загородній
Перейти до повного тексту