1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
10.12.2002 N 2-222/5991
Голові Громадської
організації "Харківського
обласного комітету оборони
прав людини"
Потикуну Ю.П.
61082, м. Харків,
вул. Межлаука, 6/1, кім. 52
Про розгляд листа
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист та повідомляє.
Стаття 9 Конституції України передбачає, що чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Оскільки Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 23.08.89 р. N 7978-XI "Про приєднання Української Радянської Соціалістичної Республіки до Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів" було ратифіковано Конвенцію ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів від 11 квітня 1980 року з такою заявою: "Українська Радянська Соціалістична Республіка відповідно до статей 12 та 96 Конвенції заявляє, що будь-яке положення статті 11, статті 29 або частини II Конвенції, яке допускає, щоб договір купівлі-продажу, його зміна або припинення угодою сторін чи оферта, акцепт або будь-яке інше вираження наміру здійснювались не в письмовій, а в будь-якій формі, незастосовне, якщо хоча б одна із сторін має своє комерційне підприємство в Українській Радянській Соціалістичній Республіці" (дата набуття чинності для України: 01.02.91 р.), то ця Конвенція є частиною національного законодавства.
Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 26.11.98 р. N 16-рп/98 "положення частини другої статті 6 Закону України від 16.04.91 р. N 959-XII "Про зовнішньоекономічну діяльність" треба розуміти так, що передбачена ним письмова форма є обов'язковою для будь-якого зовнішньоекономічного договору (контракту), що укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності України. Винятки з цього правила можуть встановлюватися лише законом або міжнародним договором України".
Згідно зі статтею 153 Цивільного кодексу України "договір вважається укладеним, коли між сторонами в потрібній у належних випадках формі досягнуто згоди по всіх істотних умовах. Істотними є ті умови договору, які визнані такими за законом або необхідні для договорів даного виду, а також всі ті умови, щодо яких за заявою однієї із сторін повинно бути досягнуто згоди".

................
Перейти до повного тексту