1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 5-532/4816 від 04.09.2002
Щодо переходу на спрощену систему оподаткування, обліку звітності
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист <...> щодо переходу малих підприємств на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та повідомляє наступне.
Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746/99 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та власності, в яких за рік середньо-облікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Дія зазначеного Указу не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.
Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги те, що засновником і власником фірми <...> є фізична, а не юридична особа, якій належить більше 25 відсотків у статутному фонді, обмеження, зазначені в Указі, не можуть бути застосовані до такої фірми.
Отже, Держпідприємництво України вважає, що приватне підприємство з іноземними інвестиціями, засновником і власником якого є фізична особа з часткою у статутному фонді більше ніж 25 відсотків, має право перебувати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.
Заступник голови Ю.Футорянська
"Податки та бухгалтерський
облік" N 89, 07.11.2002
Перейти до повного тексту