- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Центру підтримки реформ
61052, м. Харків,
вул. Полтавський
шлях, 52, офіс 47
Про розгляд звернення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на виконання доручення Кабінету Міністрів України N 72888 від 11 листопада 2003 року надає додаткову інформацію до листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 24.02.2003 року (вих. N 3-47-45/1017), а саме:
1. Щодо необхідності сплачувати грошові кошти працівникам Держпідприємництва для прийняття відповідного рішення спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01.06.2000 року
N 1775, який являється базовим у сфері ліцензування чи будь-яким іншим нормативно-правовим актом не передбачено обов'язку, вимоги сплачувати грошові кошти для прийняття будь-якого рішення Держпідприємництвом. Крім того отримання таких коштів службовою особою Держпідприємництва тягне за собою юридичну відповідальність згідно законодавства.
2. Стосовно виключного переліку платежів, що сплачує заявник у випадку звернення до експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві.
В разі надходження до експертно-апеляційної ради скарги, заяви будь-яких грошових чи інших платежів за їх розгляд вносити не потрібно. Діяльність експертно-апеляційної ради (далі - Рада) по розгляду скарг, заяв можна порівняти з діяльністю суду, але не для того щоб подати позов сплачується державне мито, витрати на інформаційно-технічне забезпечення та інше. Сплачувати ж будь-які витрати для розгляду питань Радою не потрібно, а також, при прийнятті рішення судом особи, які беруть участь у справі (позивач, відповідач, треті особи та. ін.), за прийняття цього рішення нічого не сплачують, оскільки це протизаконно. Аналогічна ситуація з експертно-апеляційною радою, тобто при прийнятті нею відповідних рішень нічого сплачувати за їх прийняття не потрібно.
................Перейти до повного тексту