1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
08.08.2003 N 4738
Щодо питань оподаткування та використання документів суворої звітності
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва <...> повідомляє.
1. Щодо сплати частини прибутку державними корпоратизованими підприємствами, то новою редакцією статті 52 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" (набрала чинності з 6 червня 2003 року відповідно до Закону України від 22 травня 2003 року N 849-IV установлено, що згідно зі статтею 18 Закону України "Про підприємства в Україні") державні некорпоратизовані та корпоратизовані казенні підприємства та їх об'єднання сплачують за результатами фінансово-господарської діяльності у 2002 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2003 році до загального фонду Державного бюджету України частину прибутку (доходу).
Відповідно до статті 18 Закону України від 27 березня 1991 року N 887-XII "Про підприємства в Україні" порядок використання прибутку (доходу) визначає власник (власники) підприємства або уповноважений ним орган згідно із статутом підприємства та чинним законодавством.
Відповідно до Указу Президента України "Про корпоратизацію підприємств" від 15 червня 1993 року N 210/93 корпоратизацією є перетворення державних підприємств, закритих акціонерних товариств, більш як 75 відсотків статутного фонду яких перебуває у державній власності, а також виробничих і науково-виробничих об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність з чинним законодавством, у відкриті акціонерні товариства.
Згідно із Класифікацією організаційно-правових форм господарювання, затвердженою наказом Держстандарту України від 22 листопада 1994 року N 288, державне підприємство - це підприємство, засноване на загальнодержавній власності.
Таким чином, на думку Держпідприємництва України, нові положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" мають відношення до відкритих акціонерних товариств, що були створені в процесі корпоратизації, у статутному фонді яких державна частка складає більше 50%.
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 52 Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" норматив і порядок відрахування зазначеної частини прибутку (доходу) встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2003 р. N 557 "Про норматив і порядок відрахування до спеціального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) державними некорпоратизованими, казенними підприємствами та їх об'єднаннями" встановлено норматив відрахування частини прибутку (доходу) до спеціального фонду Державного бюджету у розмірі 15 відсотків обсягу чистого прибутку.
2. Щодо використання документів суворої звітності для оформлення замовлень та розрахунків із споживачами за побутові послуги:
Інструкція по використанню форм документів суворої звітності, що використовується для оформлення замовлень та розрахунків із споживачами за побутові послуги, затверджена наказом Українського союзу об'єднань, підприємств і організацій побутового обслуговування населення від 29 вересня 1995 року N 8, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 1995 року за N 389/925, визначає види форм документів суворої звітності, порядок їх використання та заповнення при оформленні замовлень на виконання побутових послуг (робіт) та проведення розрахунків із споживачами і господарюючими суб'єктами. Форми документів суворої звітності, які повинні застосовуватися в процесі розрахунків із споживачами за побутові послуги, наведено в додатку до зазначеного наказу.

................
Перейти до повного тексту