1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
21.04.2003 N 3-221/2361
У додатку N 7 до інструкції від 21.04.1993 р. N 12 "Про прибутковий податок з громадян" зазначається, що відповідно до ст. 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.10.1992 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" до складу витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно із Законом України від 28.12.1994 р. N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон).
Фізична особа не веде бухоблік, тому формує витрати за переліком ст. 5 Закону "Валові витрати" і відповідно до ст. 8 Закону "Амортизація" з деякими особливостями. Положення ст. 5 застосовуються в частині підтвердження первинними документами витрачених сум згідно з операціями, що відповідають переліку цієї статті, за результатами або за участю в яких у податковому періоді (у звітному кварталі) безпосередньо отриманий доход. Відповідно до ст. 8 можна додатково зменшити валовий доход виключно на суми витрат, які підлягають амортизації і не перевищують розмір амортизаційних відрахувань, нарахованих шляхом застосування норм амортизації до балансової вартості груп основних фондів, лише у випадку ведення бухгалтерського обліку балансової вартості груп основних фондів згідно з порядком, який встановлюється Міністерством фінансів України.
До декларації про доходи, отримані за звітний період, включаються лише прямі валові витрати і суми амортизаційних відрахувань, ще відповідають фактичній сумі отриманого в цьому періоді валового доходу та підтверджені документально. Будь-які суми витрат фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності до моменту отримання доходу є його власним ризиком згідно зі ст. 1 Закону України від 07.02.1991 р. N 698-XII "Про підприємництво".

................
Перейти до повного тексту