1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
28.12.2004 N 9135
Про роз'яснення законодавства
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 06.12.2004 N 12-04/19 стосовно надання роз'яснень окремих положень статей Цивільного кодексу України й повідомляє наступне.
Згідно із частиною 2 статті 793 Цивільного кодексу України, договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на один рік і більше підлягає нотаріальному посвідченню.
Відповідно до частини 2 статті 799 Цивільного кодексу України, договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню.
Як зазначається у частині 4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, Цивільний кодекс України застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності.
Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.
Проте, згідно із абзацом 1 пункту 5 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 N 20/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2004 за N 283/8882, нотаріальні дії вчиняються нотаріусами України з використанням спеціальних бланків нотаріальних документів.
Зокрема, в абзацах 4 і 5 пункту 5 Інструкції зазначається, що на спеціальних бланках викладаються примірники правочинів, для яких чинним законодавством установлено обов'язкову нотаріальну форму (крім засновницьких договорів та установчих актів).
Беручи до уваги вищезазначене, Держпідприємництво України вважає, що договори найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), найму транспортного засобу, що укладені до набуття чинності Цивільного кодексу України, не повинні підлягати нотаріальному посвідченню (переукладатися), оскільки вони продовжують свою дію.
Заступник Голови О.М.Сахненко
Перейти до повного тексту