- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо можливості укладення суб'єктами малого підприємництва - платниками єдиного податку угоди відступлення права вимоги дебіторської заборгованості та у межах своєї компетенції повідомляє таке.
Частиною четвертою статті 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.98 р.
N 727, із змінами та доповненнями, суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування за єдиним податком, не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків за відвантажену продукцію, крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.
У свою чергу, готівковими розрахунками, відповідно до постанови Національного банку України від 19.02.2001 р.
N 69 "Про затвердження Інструкції про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України" є платежі готівкою підприємств, підприємців і фізичних осіб між собою за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги) і за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацією продукції. А безготівковими розрахунками згідно з постановою Національного банку України від 21.01.2004 р.
N 22 "Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті" є перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.
................Перейти до повного тексту