1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
18.09.2008 N 7919
Про надання роз'яснення
На Ваш лист від 31.07.2008 N 01-21/221 щодо державної реєстрації припинення юридичної особи повідомляємо наступне.
Відповідно до частини четвертої статті 57 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості, зокрема, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання.
Як вбачається з Вашого листа, в статуті Бобринецької міжгосподарської пересувної шляхо-будівельної механізованої дільниці засновниками вказано 17 колгоспів, правонаступники яких або ліквідовані, або в стані припинення. Згідно установчого документа вихід окремих господарств вирішується зборами уповноважених господарств-учасників з трудовим колективом.
Також, у цієї юридичної особи є протоколи зборів уповноважених представників господарств-пайовиків, де зазначено про безкоштовну передачу паїв трудовому колективу.
З огляду на таку ситуацію, вважаємо, що на сьогодні є можливість провести загальні збори засновників та вирішити питання про виключення тих колгоспів, правонаступники яких ліквідовані або в стані припинення та які передали свої паї іншим засновникам, прийняти рішення про внесення змін до статуту, пов'язаних із зміною складу засновників.
Зміни до установчих документів юридичної особи підлягають державній реєстрації у порядку, встановленому статтею 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
Що стосується перетворення Бобринецької міжгосподарської пересувної шляхо-будівельної механізованої дільниці в приватне або дочірнє підприємство зазначаємо наступне.
Відповідно до статті 56 ГКУ суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними), а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і громадян шляхом заснування нового, реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) діючого (діючих) суб'єкта господарювання з додержанням вимог законодавства.

................
Перейти до повного тексту