1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
05.08.2004 N 5279
Про надання роз'яснень
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на Ваше звернення повідомляє наступне.
Статтею 2 Закону України "Про підприємства в Україні", який з набуттям чинності з 1 січня 2004 року Господарським кодексом України (далі - ГКУ), втратив чинність, були встановлені види підприємств, до переліку яких включено, зокрема, колективне підприємство, засноване на власності трудового колективу підприємства.
Відповідно до частини першої статті 63 ГКУ залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства різних видів, в тому числі підприємство, що діє на основі колективної власності (підприємство колективної власності). Згідно зі статтею 93 ГКУ підприємством колективної власності визнається корпоративне або унітарне підприємство, що діє на основі колективної власності засновника (засновників). Підприємствами колективної власності є виробничі кооперативи, підприємства споживчої кооперації, підприємства громадських та релігійних організацій, інші підприємства передбачені законом.
Зважаючи на викладене, вважаємо що колективне підприємство можливо реорганізувати у приватне підприємство шляхом перетворення.
Згідно з частиною першою статті 113 ГКУ приватним підприємством визнається підприємство, що діє на основі приватної власності, зокрема одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці.
Також колективне підприємство можливо перетворити у будь-яке господарське товариство, види яких встановлені статтею 80 ГКУ.
Одночасно нагадуємо, що відповідно до частини другої прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності" (N 1987-III від 21 вересня 2000 року) суб'єкти підприємницької діяльності, створені в організаційних формах, не передбачених законами України, державна реєстрація яких проведена до набрання чинності цим Законом, зобов'язані привести організаційну форму у відповідність з вимогами законів України протягом п'яти років після набрання чинності цим Законом. При цьому плата за перереєстрацію не справляється.
Заступник Голови С.Третьяков
Перейти до повного тексту