1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
29.07.2004 N 5163
Про доручення Кабінету Міністрів України від 21.07.2004 N 32143/1/1-04
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 21.07.2004 N 32143/1/1-04 до Вашого листа від 14.07.2004 N 1-1/85 Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув питання щодо оплати послуг, які надаються закладами охорони здоров'я при проходженні медичних оглядів декретованим контингентом працівників та з урахуванням позиції Міністерства фінансів України щодо піднятого питання, повідомляє наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2001 N 559 "Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок" (далі - Постанова, Перелік, Порядок) затверджено перелік професій працівників різних галузей, які зобов'язані проходити попередній та періодичний медичні огляди та встановлено порядок проведення медичних оглядів.
Згідно з пунктом 2 Порядку обов'язкові медичні огляди проводяться за рахунок роботодавців (підприємство, установа, організація або фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників). Витрати закладів та установ охорони здоров'я, пов'язані з проведенням обов'язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров'я. При цьому, працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують закладам та установам охорони здоров'я, які проводитимуть обов'язкові медичні огляди, тільки вартість бланка особистої медичної книжки або придбавають зазначений бланк за власні кошти в організаціях, уповноважених реалізувати бланки суворої звітності.
Тобто, медичні огляди працівників бюджетних установ та організацій здійснюються за рахунок бюджетних асигнувань на утримання закладів охорони здоров'я, що проводять ці огляди.
Таким чином, за позицією Міністерства фінансів України, передбачати в державному бюджеті додаткові кошти на утримання закладів освіти (дитячі дошкільні заклади, навчальні заклади, інші) для проведення обов'язкових медичних оглядів своїх працівників немає необхідності.
Слід зазначити, що у розвиток зазначеної Постанови Міністерством охорони здоров'я України наказом від 23.07.2002 N 280 затверджено та зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 08.08.2002 за N 639/6927 Правила проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.
Пунктом 2 зазначених правил встановлено, що обов'язкові медичні огляди проводяться в лікувально-профілактичних закладах за місцем проживання або за місцем роботи.

................
Перейти до повного тексту