- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про надання роз'яснення
На Ваше звернення щодо створення та діяльності фермерського господарства, в порядку порушених питань, повідомляємо наступне.
Правові, економічні та соціальні засади створення та діяльності фермерських господарств як прогресивної форми підприємницької діяльності громадян у галузі сільського господарства України визначає Закон України
"Про фермерське господарство".
Згідно зі статтею
57 Господарського кодексу України статут суб'єкта господарювання, крім інших відомостей, повинен містити відомості про розмір а порядок утворення статутного та інших фондів.
Враховуючи те, що зазначена норма статті не містить винятків щодо зазначення розміру статутного фонду у деяких суб'єктів господарювання, вважаємо, що фермерське господарство повинно формувати статутний фонд (складений капітал).
Крім цього, частиною 4 статті
1 Закону України
"Про фермерське господарство" встановлено необхідність зазначення у статуті фермерського господарства, зокрема, порядок формування майна (складеного капіталу).
Щодо засновників та членів фермерського господарства слід зазначити, що відповідно до статей
1 та
3 зазначеного
Закону фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї, відповідно до закону. При створенні фермерського господарства одним із членів сім'ї інші члени сім'ї, а також родичі можуть стати членами цього фермерського господарства після внесення змін до його Статуту.
Згідно зі статтею
5 Закону України
"Про фермерське господарство" право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку, виявив бажання та пройшов професійний відбір на право створення фермерського господарства.
................Перейти до повного тексту