1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
14.07.2004 N 4783/0/2-04
(Витяг)
<...>
2. Стосовно можливості припинення взаємних зобов'язань між товариством стосовно вкладу до статутного капіталу, а товариства перед учасником за будь-якими цивільно-правовими угодами шляхом зарахування взаємних однорідних вимог повідомляємо, що порушене питання може бути вирішено із застосуванням норм книги п'ятої ЦКУ, яка присвячена зобов'язальному праву.
Одночасно нагадуємо, що частиною третьою статті 86 ГКУ встановлено заборону щодо використання для формування статутного фонду товариства бюджетні кошти, кошти, одержані в кредит та під заставу. Фінансовий стан засновників - юридичних осіб щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного фонду господарського товариства у випадках, передбачених законом, повинен бути перевірений належним аудитором (аудиторською організацією) у встановленому порядку, а майновий стан засновників - громадян має бути підтверджений декларацією про їх доходи і майно, завіреною відповідним податковим органом.
3. Стосовно того, що вважається днем виходу учасника з товариства повідомляємо наступне.
Статтею 202 ЦКУ встановлено визначення правочину, згідно з яким правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Статтею 210 цього ж Кодексу встановлено, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації.

................
Перейти до повного тексту