- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про розгляд листа
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 06.05.2004 та повідомляє наступне.
Цивільний кодекс України (далі - ЦКУ) визначає, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства (стаття 203 ЦКУ).
Правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним (
стаття 204 ЦКУ).
Статтею 213 ЦКУ встановлено механізм та порядок тлумачення змісту правочину.
Параграфом 2 ЦКУ встановлено, що правовими наслідками недодержання сторонами при вчиненні правочину вимог закону є встановлення недійсності такого правочину (його окремих частин).
Щодо визначення поняття звичаю ділового обороту, зауважимо, що відповідно до
статті 7 ЦКУ цивільні відносини можуть регулюватися звичаєм, зокрема звичаєм ділового обороту.
Отже, виходячи зі змісту поняття звичаю, звичай ділового обороту є правилом поведінки, яке не встановлено актами цивільного законодавства, але є усталеним у певній сфері цивільних відносин.
Згідно зі
статтею 549 ЦКУ пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Стосовно визначення поняття "банківський день", зазначимо, що Законом України від 21.12.2000
N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що банківський день - це частина робочого дня, протягом якої приймаються документи на переказ. Дні визначаються для банків робочими за правилами, встановленими відповідною постановою Національного банку України.
Таким чином, використання терміна "банківський день" у договорі є допустимим і під час визначення ним порядку нарахування пені.
Заступник Голови | О.М.Сахненко |
Перейти до повного тексту