1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
27.04.2004 N 2985
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на Ваше звернення щодо погашення заборгованості учасників господарського товариства за їх внесками до статутного фонду товариства за рахунок прибутку цього товариства повідомляє таке.
Статтею 4 Закону України "Про господарські товариства" (далі - Закон) визначено, що установчі документи товариства повинні містити відомості, зокрема, про склад засновників та учасників, розмір та порядок утворення ними статутного фонду, порядок розподілу прибутків товариства.
Пунктом "б" статті 11 встановлено також, що учасники товариства зобов'язані виконувати свої зобов'язання перед товариством, у тому числі і пов'язані з майновою участю, а також вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та засобами, передбаченими установчими документами.
Учасник зобов'язаний, відповідно до статті 52 Закону, повністю внести свій вклад не пізніше року після реєстрації товариства. У разі невиконання цього зобов'язання у визначений строк учасник, якщо інше не передбачено установчими документами, сплачує за час прострочки 10 відсотків річних з недовнесеної суми.
Учаснику товариства з обмеженою відповідальністю, який повністю вніс свій вклад, видається свідоцтво товариства.
Напрями використання прибутку господарського товариства встановлені статтею 15 Закону, згідно з якою прибуток товариства утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З балансового прибутку товариства сплачуються проценти за кредитами банків та за облігаціями, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається у повному розпорядженні товариства, яке відповідно до установчих документів визначає напрями його використання.

................
Перейти до повного тексту