1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
15.04.2004 N 2430
Щодо сплати збору на обов'язкове страхування з продажу ювелірних виробів платниками єдиного податку
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> лист стосовно сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів із золота та повідомляє.
Статтею 6 Указу Президента України від 28.06.99 р. N 746 "Про внесення змін до Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" встановлено, що суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Разом з цим, Законом України від 22.10.98 р. N 208 "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (із змінами та доповненнями), яким запроваджено додаткові ставки збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій визначено, що платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини й дорогоцінного каміння.
Крім цього, статтею 14 Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік" установлено, що одним із джерел формування спеціального фонду Державного бюджету України 2004 рік у частині доходів є збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до закону сплачується при здійсненні торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Так, пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.98 р. N 1740 "Про твердження Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" зазначено: "збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з рацій з продажу ювелірних виробів із золота сплачується в розмірі п'яти відсотків вартості реалізованих ювелірних виробів із золота (крім збору платини і дорогоцінного каміння), включається до ціни відповідних товарів і сплачується їх продавцями з виручки від реалізації". Тобто вказаний збір є непрямим податком, який безпосередньо, не пов'язаний з доходом продавця, і перераховується ним до відповідного бюджету.
Таким чином, збір з операцій від про; ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння сплачує продавцями ювелірних виробів незалежні обраного способу оподаткування своїх ходів.
Перший заступник голови Г.Білоус
Перейти до повного тексту