- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.11.2022 № 271
Про внесення змін до Етичного кодексу працівників органів державної статистики, затвердженого наказом Державної служби статистики України від 18 червня 2013 року № 183
Відповідно до
Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 року № 481 (зі змінами), та з метою удосконалення моральних норм професійної поведінки працівників органів державної статистики, формування довіри до них громадськості НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Етичного кодексу працівників органів державної статистики, затвердженого наказом Держстату від 18 червня 2013 року № 183, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Департаменту управління персоналом (Титаренко П.П.) разом із керівниками самостійних структурних підрозділів апарату Держстату, територіальних органів державної статистики забезпечити ознайомлення працівників із викладеним у новій редакції Етичним кодексом, сприяти засвоєнню та дотриманню встановлених норм професійної поведінки.
3. Департаменту управління персоналом (Титаренко П.П.) надати протягом трьох робочих днів департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) цей наказ в електронній формі для оприлюднення на офіційному вебсайті Держстату.
4. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О.А.) забезпечити розміщення тексту нової редакції Етичного кодексу на офіційному вебсайті Держстату.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
статистики України
18 червня 2013 року № 183
(у редакції наказу Державної
служби статистики України
від 04 листопада 2022 року № 271)
ЕТИЧНИЙ КОДЕКС
працівників органів державної статистики
I. Загальні положення
1. Етичний кодекс працівників органів державної статистики (далі - етичний кодекс) розроблений з метою розвитку потенціалу та можливостей особистості працівників органів державної статистики, які у своїй діяльності забезпечують формування і реалізують державну політику у сфері статистики (далі - статистики).
2. Етичний кодекс визначає загальні професійні цінності та низку морально-етичних принципів, що випливають із цих цінностей і які є для статистиків принциповими орієнтирами з питань професійної діяльності, виконання службових обов'язків, організації взаємодії з респондентами та постачальниками адміністративних даних, користувачами статистичної інформації, а також відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій.
3. Етичний кодекс спрямований, з одного боку, на забезпечення належного поводження працівників органів державної статистики, з іншого, на інформування суспільства щодо поведінки, яку воно може очікувати від статистиків.
4. В основу етичного кодексу покладено вітчизняний досвід і міжнародні етичні принципи й стандарти, визначені в Декларації з професійної етики, прийнятій Радою Міжнародного статистичного інституту (ISI) 22 - 23 липня 2010 року в Рейк'явіку, Ісландія.
II. Етичні принципи діяльності статистиків
1. Нейтральність, неупередженість і доброчесність
1. Статистики виконують свої посадові обов'язки нейтрально та неупереджено, а саме: не надають будь-яких переваг або, навпаки, не допускають дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками; не виявляють прихильність або, навпаки неприязнь до окремих фізичних і юридичних осіб, зокрема політичних партій, релігійних організацій, громадських об'єднань.
2. Статистики, з урахуванням конституційних прав, можуть брати участь у політичній чи іншій громадській діяльності, але лише в позаробочий час і поза межами їх службових обов'язків, аби підтримувати довіру громадськості до неупередженого виконання ними своїх функцій. Незалежно від власних політичних поглядів статистики виконують свої службові обов'язки в межах законодавства з дотриманням норм цього етичного кодексу.
3. Статистики не допускають впливу на виконання своїх службових обов'язків особистих (приватних) інтересів, інтересів членів своєї сім'ї або інших осіб, протистоять будь-якому тиску, спрямованому на свідоме маніпулювання статистичною інформацією.
4. Статистики дотримуються принципу доброчесності, що передбачає спрямованість їхньої діяльності на захист публічних інтересів та відмови від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих їм повноважень.
2. Професіоналізм
1. Статистики діють виключно в межах законодавчо наданих їм повноважень, забезпечуючи виконання своїх обов'язків та повною мірою використовуючи свої права.
2. Статистики виконують свої обов'язки сумлінно, оптимально організовуючи робочий процес та своєчасно досягаючи очікуваних результатів.
3. Статистики збирають і аналізують дані максимально якісно, забезпечуючи їх точний і обґрунтований опис, із дотриманням єдиних методологічних стандартів і процедур, що базуються на кращих світових практиках і міжнародних регламентах ЄС у сфері статистики.
4. Статистики використовують свої професійні знання на загальне благо, слугуючи суспільству. Статистики не можуть свідомо спотворювати результати статистичних досліджень. Не повинні запобігати поширенню небажаних результатів, перешкоджати іншим у наукових дослідженнях із питань статистики.
................Перейти до повного тексту