1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
14.01.2020 N 19.1.2-12/3-20
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
________________ І. Вернер
14 січня 2020 року
Роз'яснення щодо форми N 37-сг (місячна) "Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур" державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів і врожайності сільськогосподарських культур
I. Загальні положення
1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми N 37-сг (місячна) "Звіт про збирання врожаю сільськогосподарських культур" (далі - форма) державного статистичного спостереження щодо площ, валових зборів і врожайності сільськогосподарських культур.
2. Показники форми характеризують хід збирання врожаю з посівів сільськогосподарських культур і багаторічних насаджень зростаючим підсумком у період виконання робіт (у липні - грудні) за місцем знаходження земельних ділянок, що перебувають у володінні та користуванні підприємства згідно з чинним законодавством, уключаючи збирання врожаю з посівів на землях, узятих в оренду, але без урахування земель, відданих в оренду, якщо передання земельних ділянок здійснене та оформлене договорами найму (оренди) згідно з чинним законодавством.
3. Значення показників форми мають формат представлення:
площа зібрана - у гектарах (з двома знаками після коми);
обсяг виробництва - у центнерах (з двома знаками після коми).
4. За відсутності даних відповідні рядки (графи) звіту містять прочерк.
5. Показники форми ґрунтуються на даних документів первинного обліку:
первинних облікових документів за формами N ВЗСГ-8, N ВЗСГ-10, затвердженими наказом Мінагрополітики від 21.12.2007 р. N 929;
первинних облікових документів за формами N ПБАСГ-1, N ПБАСГ-2, затвердженими наказом Мінагрополітики від 21.02.2008 р. N 73;
облікових листів трактористів-машиністів;
актів на списання площ сільськогосподарських культур.
ІІ. Показники форми
1. Розділ 1 характеризує збирання врожаю однорічних і дворічних сільськогосподарських культур:
графа 1 - розміри площ, з яких фактично було зібрано врожай сільськогосподарських культур, уключаючи площі збирання з основних, повторних (післяжнивних), проміжних, міжрядних (ущільнених) посівів; площі самосіву (падалиця); площі, які були списані за актами, але на них фактично було проведено збирання врожаю; площі, на яких відбулась відповідна зміна господарського призначення посівів (на зерно, на зелений корм), тощо;
графа 2 - обсяги виробництва продукції, одержаної з площі, яка відображена у графі 1, уключаючи валові збори культур, які були фактично зібрані та оприбутковані з площ, які були списані за актами, незалежно від подальшого господарського використання продукції.
2. Площі, на яких випасалися сільськогосподарські тварини, та з'їдена ними продукція у графах 1 і 2 не враховані.
3. Графа 1 за рядками 0030 - 0320 містить дані про площі, на яких проведено обмолот озимих і ярих зернових і зернобобових культур на зерно, уключаючи площі, посіви на яких спочатку були призначені для кормових потреб (на сіно, зелений корм, силос, сінаж), але фактично були зібрані на зерно, а також площі, які були списані за актами, але фактично вони були зібрані на зерно.
4. У разі пересіву списаних за актами зернових і зернобобових культур іншою зерновою чи зернобобовою культурою та частковим відростанням попередньої культури отриманий урожай обліковано за тією культурою, яка має перевагу.
5. У графі 1 за рядками 0030 - 0320 не враховані площі, продукція з яких була використана на сіно, на силос, зелений корм, сінаж тощо; площі гороху, квасолі та бобів, продукція з яких була зібрана у зеленому вигляді (стручках), та площі зеленого гороху; площі овочевих сортів зеленого гороху для відтворення рослин; площі кукурудзи на силос, зелений корм, сінаж тощо.
6. Графа 1 за рядком 0030 містить дані про загальну обмолочену площу озимих та ярих зернових і зернобобових культур, які зібрані на зерно: пшениці озимої та ярої (всіх сортів і видів (м'яка, тверда, інша), а також полби та спельти), жита озимого та ярого, ячменю озимого та ярого, тритикале озимого та ярого, вівса, проса, рису, гречки, зернобобових культур, сорго, інших зернових культур.
7. Графа 1 за рядком 0110 містить дані тільки про ту площу, з якої кукурудзу в повній стиглості (окремо від стебел) зібрано на зерно. Посіви кукурудзи, які були призначені для одержання зеленої маси, а фактично зібрані на зерно у повній стиглості, також відображено за цим рядком.
Площу та збір цукрової кукурудзи (її качанів) у молочній, молочно-восковій стиглості для консервування або використання у свіжому вигляді на продовольчі потреби відображено у складі овочевих культур за рядком 1321; урожай кукурудзи, який призначений для використання на кормові потреби (на силос, сінаж та зелений корм), - за рядком 2230.
8. Графа 1 за рядком 0260 містить дані про загальну обмолочену площу зернових культур, які не перераховані у формі (сорго, тритикале озимого та ярого, жита ярого, гібридів, суміші колосових культур, чумизу тощо). У випадках підсіву зріджених попередніх посівів іншою культурою та неможливості здійснення з об'єктивних причин окремого обліку, такі посіви (та відповідні їм обсяги виробництва) також відображено за цим рядком наприклад, після випадання посівів озимої пшениці вони були досіяні ячменем ярим.
9. Графа 1 за рядком 0270 містить дані про загальну обмолочену площу зернобобових культур: вики, гороху, квасолі, сочевиці, люпину гіркого та солодкого, нуту, серадели, пелюшки, чини, машу, вігни (горох коров'ячий), каянусу (горох голубиний), бобів кінських, а також овочевих сортів квасолі, бобів, зеленого гороху, які були зібрані на зерно.
10. Графа 2 за рядками 0030 - 0320 містить дані про обсяг виробництва (валовий збір) зернових і зернобобових культур у початково оприбуткованій масі (фізична маса зерна), намолочений з площі, яка наведена у графі 1. Ця графа також включає подрібнене зерно (в натуральному вираженні), яке утворюється при обробці, сушінні та підготовці зерна до зберігання.

................
Перейти до повного тексту