1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
10.06.2019 N 19.1.2-12/12-19
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
________________ І. Вернер
10 червня 2019 року
Роз'яснення щодо форми державного статистичного спостереження N 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції"
I. Загальні положення
1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників N 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції" (далі - форма N 2-інвестиції (квартальна)).
2. Показники форми N 2-інвестиції (квартальна) уключають інформацію щодо капітальних інвестицій на дискретній основі за І, ІІ, ІІІ, IV квартали.
3. Показники форми N 2-інвестиції (квартальна) вміщують інформацію щодо фактично освоєних (використаних) у звітному періоді обсягів капітальних інвестицій у матеріальні та нематеріальні активи за рахунок передбачених чинним законодавством джерел фінансування та витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі), які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
4. Форма відображає показники, сформовані з використанням регістрів бухгалтерського обліку, Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за N 892/4185 та N 893/4186 (зі змінами), Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій суб'єктів малого підприємництва, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19 квітня 2001 року N 186, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 травня 2001 року за N 389/5580 (зі змінами), Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 11 вересня 2017 року N 89, Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2013 року N 1203, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 січня 2014 року за N 161/24938, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, затверджених відповідними нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України, міжнародних стандартів фінансової звітності.
5. Показники форми N 2-інвестиції (квартальна) не включають інформації щодо податку на додану вартість (далі - ПДВ).
6. Значення показників форми (одиниці вимірювання - тисячі гривень) мають формат представлення у цілих числах.
7. За відсутності даних відповідні рядки (графи) форми вміщують прочерки.
II. Показники щодо розподілу капітальних інвестицій за видами активів (розділ 1 форми N 2-інвестиції (квартальна))
1. Графа 1 містить дані щодо фактично освоєних (використаних) обсягів капітальних інвестицій у необоротні активи, до яких належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні та нематеріальні активи, які були придбані, у тому числі за договором фінансового лізингу, або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, включаючи витрати, які пов'язані з поліпшенням об'єкта, що призводять до збільшення його строку служби або виробничої потужності, а також витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі).
Інформація щодо придбаних активів містить дані щодо фактично сплаченої вартості з урахуванням витрат на транспортування та монтаж, плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів, податків, оплати послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості. Витрати на придбання активів за договором фінансового лізингу містяться у звіті лізингоодержувача та можуть уважатися складовою обсягів капітальних інвестицій, при цьому до них входить повна ринкова вартість активу, що зазначена в договорі, без урахування частини внесків, що відповідає платежам за відсотками. Інформація щодо вартості зазначених активів міститься у формі за рік, у якому їх залучили до виробничого процесу.
Графа 1 не включає дані щодо:
витрат на придбання матеріальних та нематеріальних активів з метою їх подальшого перепродажу, крім витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі);
вартості отриманих на безоплатній основі матеріальних та нематеріальних активів;
авансових платежів для фінансування будівництва та придбання обладнання;
витрат на технічне обслуговування та поточні ремонти;
витрат на придбання обладнання та устаткування (яке потребує монтажу), що міститься на складі й у звітному періоді не передане в монтаж;
витрат на придбання обладнання й устаткування (яке не потребує монтажу), що не введено в експлуатацію у звітному періоді.
2. Графа 2 із графи 1 містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання активів, що були у використанні в інших суб'єктів господарювання, за винятком активів, що були у використанні в інших країнах і вперше використовуються в Україні.
3. Рядок 2000 уключає дані щодо фактично освоєних обсягів капітальних інвестицій у звітному періоді, які сумарно дорівнюють обсягам капітальних інвестицій у матеріальні та нематеріальні активи, відображеним відповідно у рядках 2100 та 2300 (графи 1 - 2) цього розділу.
4. Рядок 2110 із рядка 2100 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у будівлі житлові: будинки одно- та багатоквартирні масової забудови або підвищеної комфортності, житлові будинки готельного типу, котеджі, індивідуальні будинки, будинки садибного типу, дачні та садові будинки і житлові будинки для колективного проживання, включаючи будинки для людей похилого віку та інвалідів, студентів, дітей та інших соціальних груп (будинки для біженців, гуртожитки для робітників та службовців, гуртожитки для студентів та учнів навчальних закладів, сирітські будинки, притулки для бездомних тощо) відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року N 507 (далі - ДК БС), який розміщено на офіційному вебсайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділі "Методологія та класифікатори"/ "Класифікатори"/"Державний класифікатор будівель та споруд (ДК БС)".
Цей рядок також містить витрати на будівництво житла, що будується для подальшого продажу (передачі), які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
5. Рядок 2111 із рядка 2110 містить дані щодо витрат на будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу (передачі) у власність, які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій.
6. Рядок 2120 із рядка 2100 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у будівлі нежитлові: готелі, ресторани та подібні будівлі, офісні та торгівельні будівлі, будівлі транспорту та засобів зв'язку, промислові будівлі та склади, будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення, інші нежитлові будівлі відповідно до ДК БС.
7. Рядок 2130 із рядка 2100 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій в інженерні споруди та передавальні пристрої: автостради, вулиці та дороги, залізниці, злітно-посадкові смуги, мости, естакади, тунелі та метро, порти, канали, греблі та інші водні споруди, магістральні трубопроводи, комунікації та лінії електропередачі, місцеві трубопроводи та комунікації, комплексні промислові споруди, споруди спортивного та розважального призначення, інші інженерні споруди відповідно до ДК БС.
8. Рядок 2140 із рядка 2100 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у технологічне, енергетичне, підйомно-транспортне та інше обладнання, машини, інструмент, інвентар, які не пов'язані безпосередньо із функціонуванням будівель (споруд), уключаючи витрати на їх монтаж:
силові машини та обладнання, машини-генератори, що виробляють теплову та електричну енергію, і машини-двигуни, що перетворюють різного роду енергію (енергію води, вітру, теплову, електричну енергію тощо) в механічну;
робочі машини та обладнання, машини, апарати та їх обладнання, що призначені для механічного, термічного та хімічного впливу на предмет праці в процесі створення продукту чи послуг виробничого характеру та переміщення предметів праці у виробничому процесі за допомогою механічних двигунів, сили людини та тварин;
вимірювальні прилади (дозатори, барометри, водоміри, геодезичні прилади, гігроскопи, індикатори, спеціальні ваги, мірники, касові апарати тощо);
регулювальні прилади та пристрої (киснево-дихальні прилади, регулювальні, електричні, пневматичні та гідравлічні пристрої, пульти автоматичного управління, апаратура централізації та блокування, лінійні пристрої диспетчерського контролю тощо);
лабораторне обладнання (пірометри, регулятори, калориметри, прилади для визначення вологи, перегінні куби, лабораторні копри, прилади для випробування на газонепроникність, прилади для випробування міцності зразків на розрив, мікроскопи, термостати, стабілізатори, витяжні шафи тощо);
комп'ютерна техніка і її комплектуючі (комп'ютери, монітори, периферійне і мережеве обладнання комп'ютера, що за вартістю одиниці чи комплекту відноситься до основних засобів) та електронні засоби обробки інформації (електронно-обчислювальні, керуючі та аналогові машини, цифрові обчислювальні машини та пристрої тощо);
медичне обладнання (зуболікувальні крісла, операційні столи, ліжка зі спеціальним обладнанням тощо), спеціальне дезінфекційне та дезінсекційне обладнання, обладнання молочних кухонь та молочних станцій, станцій переливання крові тощо;

................
Перейти до повного тексту