- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
(Держстат)
НАКАЗ
Про затвердження положення про керівника державного статистичного спостереження
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити положення про керівника державного статистичного спостереження, що додається.
2. Департаменту планування, розвитку та міжнародного співробітництва (Позняк Ю. Є.) надати протягом трьох робочих днів департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О. А.) цей наказ в електронному форматі для оприлюднення на офіційному вебсайті Держстату.
3. Департаменту поширення інформації та комунікацій (Вишневська О. А.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Держстату протягом трьох робочих днів після отримання його електронної версії.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Державної служби
статистики України
від 23.12.2019 № 434
Положення
про керівника державного статистичного спостереження
І. Загальні положення
Керівник державного статистичного спостереження є працівником апарату Держстату, який забезпечує у межах своєї компетенції (посадових обов'язків) за проведення певного державного статистичного спостереження (далі - ДСС).
Керівник ДСС у своїй діяльності керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, Регламентом і наказами Держстату, а також цим Положенням.
У цьому положенні терміни вживаються в такому значенні:
постачальник(и) адміністративних даних - державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, які відповідно до законодавства здійснюють діяльність, пов'язану із збиранням та використанням адміністративних даних, і надають адміністративні дані органам державної статистики;
процесна складова - підпроцес, що є частиною процесу, виділений за певним критерієм, який може розглядатися окремо як самостійний процес нижчого рівня;
статистичне виробництво -усі дії, пов'язані зі збиранням, обробленням, аналізом та зберіганням даних, необхідних для складання статистики;
статистичний продукт - статистична інформація, створена органами державної статистики за результатами проведення ДСС і відповідно до встановленого порядку передбачена для поширення у вигляді статистичних публікацій, таблиць і баз даних на вебсайті Держстату та/або його територіальних органів, відповідей на запити користувачів тощо.
ІІ. Основні завдання керівника державного статистичного спостереження
Керівник ДСС:
координує, контролює й аналізує проведення ДСС у процесі статистичного виробництва;
розробляє та вдосконалює статистичну методологію, необхідну для проведення ДСС;
координує опрацювання й аналізує статистичну інформацію, яка готується за результатами ДСС;
забезпечує відповідно до законодавства збереження та захист статистичної інформації, дотримання її конфіденційності.
ІІІ. Обов'язки керівника державного статистичного спостереження
1. Визначення потреб
Моніторинг актуальності наявної статистичної інформації для потенційних користувачів статистичної інформації.
Участь в одержанні статистичних і адміністративних даних, іншої наявної інформації відповідно до виявлених потреб шляхом проведення консультацій, зустрічей, нарад, семінарів і засідань.
Підготовка пропозицій щодо можливих змін в організації проведення ДСС за результатами інвентаризації ДСС.
Підготовка пакета документів щодо проведення ДСС для розгляду робочою групою для проведення інвентаризації ДСС, Комісією з питань удосконалення методології та звітної документації Держстату.
Опрацювання запитів і звернень, які надійшли на адресу Держстату, з питань ДСС.
Формування проєкту переліків статистичних продуктів за результатами ДСС відповідно до потреб користувачів.
Підготовка й участь у проведенні консультацій, зустрічей, нарад, засідань щодо підтвердження потреби в одержанні статистичної інформації із користувачами статистичної інформації, експертами європейських і міжнародних організацій та формуванні інформації про стан погодження/врахування/неврахування одержаних пропозицій, а також облік уточнених потреб.
Аналіз результатів наявних анкетних опитувань користувачів статистичної інформації та респондентів.
2. Проєктування
Визначення переліку вихідної статичної інформації, способів і форматів надання її користувачам, створення й оновлення метаданих щодо вихідної статистичної інформації.
................Перейти до повного тексту