1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
06.07.2018 N 17.4-12/13
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики України
______________ І. Вернер
06 липня 2018 р.
РОЗ'ЯСНЕННЯ щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 2-підприємництво (річна) "Структурне обстеження підприємства"
I. Загальні положення
1. Методологія складання показників, які містить форма N 2-підприємництво (річна), базується на вимогах нормативних документів Європейського Союзу (далі - ЄС) стосовно структурної статистики підприємств, зокрема Регламенту (ЄС) N 295/2008 Європейського парламенту та Ради від 11 березня 2008 року, регламентів Комісії (ЄС) N 250/2009 та N 251/2009 від 11 березня 2009 року.
Поряд з найменуванням показників форми наведено їх кодові позначення, згідно з якими ці показники відповідно до вищезазначених регламентів ЄС передаються до Статистичної комісії Європейського Союзу (далі - код Євростату). Наприклад, поряд з показником "Середня кількість працівників (середньооблікова кількість штатних працівників, середня кількість зовнішніх сумісників та працюючих за цивільно-правовими договорами), осіб" зазначено код Євростату 16 13 0.
2. Форма відображає показники, сформовані з використанням регістрів бухгалтерського обліку, Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій суб'єктів малого підприємництва (далі - спрощений План рахунків), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19 квітня 2001 року N 186, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 05 травня 2001 року за N 389/5580 (зі змінами), або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків - Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій (далі - План рахунків) та Інструкції про застосування Планом рахунків, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року N 291, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за N 892/4185 та N 893/4186 (зі змінами), національних положень (стандарти) бухгалтерського обліку, затверджених відповідними нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України, міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також первинних документів, затверджених наказами центрального органу виконавчої влади в галузі статистики, необхідних для складання показників зі статистики праці.
3. Вартісні показники форми не включають інформацію щодо податку на додану вартість (далі - ПДВ). Вимірювання вартісних показників є тисячі гривень з одним десятковим знаком.
4. За відсутності даних форми відповідні рядки (графи) вміщують прочерки.
5. Форма відображає інформацію про результати діяльності (вартісні показники) з урахуванням своєї частки у спільній діяльності без створення юридичної особи, якщо підприємство є учасником спільної діяльності без створення юридичної особи.
6. Терміни в цих Роз'ясненнях уживаються в значеннях, наведених нижче.
Замовником вважається одиниця, що вступає з іншою одиницею (підрядником) у договірні відносини, які передбачають виконання підрядником певних завдань, таких як частина виробничого процесу або навіть повний виробничий процес; надання послуг з підбору (найму) персоналу або забезпечення допоміжних функцій.
Підрядником (субпідрядником) вважається одиниця, що виконує певні завдання, такі як частина виробничого процесу або навіть повний виробничий процес; надання послуг з підбору (найму) персоналу або забезпечення допоміжних функцій за договірними відносинами із замовником.
Основним видом економічної діяльності може вважатися той вид економічної діяльності, на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість.
7. Форма містить дані в цілому по підприємству, тобто сумарно за всіма місцевими одиницями цього підприємства незалежно від їх місцезнаходження.
II. Показники щодо структурних змін та інших подій, що відбулися на підприємстві у звітному році (розділ 1 форми N 2-підприємництво (річна))
1. У рядку 100 показник "господарська діяльність здійснювалась протягом місяців звітного року" включає кількість місяців, протягом яких підприємство фактично здійснює господарську діяльність, спрямовану на виготовлення та/або реалізацію продукції (товарів, послуг). Цей рядок містить інформацію в цілих числах.
Блок "Основний вид економічної діяльності у звітному році" містить інформацію про фактично здійснювану підприємством економічну діяльність у звітному році.
2. Показники за рядками 101 - 104 визначають структурні зміни та інші події, які відбувались у звітному році та не спричинили за собою припинення юридичної особи (юридична особа - організація, створена і зареєстрована в порядку, встановленому законодавством):
у рядку 101 показник "зменшення активів унаслідок виділу частини майна для створення нового підприємства - юридичної особи" містить інформацію щодо виділення за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків для створення нового підприємства - юридичної особи;
у рядку 102 показник "збільшення активів унаслідок приєднання інших підприємств - юридичних осіб, які припинили свою діяльність" містить інформацію щодо приєднання інших підприємств - юридичних осіб, діяльність яких при цьому припинено.
Вищезазначені рядки уміщують дату останньої зміни, якщо вищевказані зміни відбувались упродовж звітного року декілька разів.
У рядку 103 проставлено позначку "V", якщо показник "узято в оренду основні засоби іншого підприємства" охоплює дані щодо взяття в оренду (оперативна або фінансова оренда) у звітному році основних засобів іншого підприємства - юридичної особи та/або земельних паїв фізичних осіб (у тому числі за договорами минулих років);
у рядку 104 проставлено позначку "V", якщо показник "передано в оренду основні засоби свого підприємства" включає дані за звітний рік щодо надання в оперативну та/або фінансову оренду своїх основних засобів іншому підприємству (у тому числі за договорами минулих років).
3. У рядку 105 уміщено позначку "V", якщо за звітний рік не було жодної з вищенаведених подій.
III. Інформація щодо зовнішньоекономічної діяльності у звітному році (розділ 2 форми N 2-підприємництво (річна))
1. Розділ 2 містить інформацію щодо здійснення підприємством експорту-імпорту продукції (товарів, послуг) у звітному році.
2. У рядках 200 та 201 проставлено відповідні позначки "V" у комірках "Так" чи "Ні", якщо підприємство протягом звітного року здійснювало експорт-імпорт продукції (товарів, послуг).
IV. Показники щодо кількості працівників, відпрацьованого часу та фонду оплати праці штатних працівників (розділ 3 форми N 2-підприємництво (річна))
1. У рядку 300 показник "середня кількість працівників (середньооблікова кількість штатних працівників, середня кількість зовнішніх сумісників та працюючих за цивільно-правовими договорами)" містить дані про середню кількість працівників підприємства за рік, які ураховують суму таких показників:
середньооблікової кількості штатних працівників;
середньої кількості зовнішніх сумісників (працівників, прийнятих за сумісництвом з інших підприємств);
середньої кількості працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами.
Показник середньої кількості працівників містить інформацію, сформовану відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року N 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за N 1442/11722 (зі змінами) (далі - Інструкція зі статистики кількості працівників), з якою можна ознайомитися на веб-сайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділі "Респондентам" / "Альбом форм державних статистичних спостережень" / "Демографічна та соціальна статистика" / "Ринок праці" / "Оплата праці та соціально трудові відносини".
Показник середньооблікової кількості штатних працівників за рік дорівнює сумі середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства у звітному році, поділеної на 12.
При цьому показник середньооблікової кількості штатних працівників за місяць дорівнює сумі кількості штатних працівників підприємства за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого - по 28 або 29), уключаючи вихідні, святкові та неробочі дні, поділеній на число календарних днів відповідного місяця.
Показник щодо кількості штатних працівників підприємства за вихідний, святковий і неробочий день відповідає рівню облікової кількості працівників за попередній робочий день.
Показник середньооблікової кількості штатних працівників ураховує всі категорії працівників підприємства, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У формі вміщуються дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників за рік, обчислені цим підприємством на загальних підставах, тобто в перерахунку на середньорічний показник, як це зазначено вище, якщо підприємство працювало неповний рік (сезонний характер виробництва або створене після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації).
Показник щодо середньої кількості зовнішніх сумісників і працюючих за цивільно-правовими договорами за рік дорівнює сумі середньої кількості цих працівників за всі місяці роботи підприємства у звітному році, поділеній на 12.
Показник щодо середньої кількості зовнішніх сумісників і працюючих за цивільно-правовими договорами за місяць розрахований відповідно до методології визначення середньооблікової кількості штатних працівників, викладеної вище. При цьому показник форми, що відображає інформацію про працівників цих категорій, містить цілі одиниці незалежно від тривалості робочого часу протягом усього терміну дії договору. Кількість працівників за вихідний або святковий і неробочий день відповідає показнику на рівні робочого дня, що їм передував.
Показник щодо кількості працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами, не містить інформацію про фізичних осіб - підприємців, а також штатних працівників підприємства, які уклали цивільно-правовий договір про виконання робіт з цим самим роботодавцем.
Показник "середня кількість працівників (середньооблікова кількість штатних працівників, середня кількість зовнішніх сумісників та працюючих за цивільно-правовими договорами)" у формі наводиться одночасно з показниками "середньооблікова кількість штатних працівників", "середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості", "витрати на оплату праці", "відрахування на соціальні заходи", "кількість відпрацьованих годин працівниками".
Зв'язок із фінансовою звітністю за формами N 1, 1-м, 1-мс "Баланс":
показник у цілому по підприємству може відповідати показнику "середня кількість працівників".
2. У рядку 301 показник "середньооблікова кількість штатних працівників" містить дані із рядка 300 про середньооблікову кількість штатних працівників за рік, визначені згідно з пунктом 1 цього розділу.
3. У рядку 302 показник "кількість неоплачуваних власників, засновників підприємства та членів їхніх сімей" містить дані про кількість неоплачуваних власників, засновників підприємства та членів їхніх сімей, які працюють самостійно або з іншими власниками.
Показник "кількість неоплачуваних власників, засновників підприємства та членів їхніх сімей" уключає:
власників, засновників підприємства, тобто осіб, які активно беруть участь у роботі підприємства, прийнятті рішень та не одержують за це компенсацію у вигляді заробітної плати, та не включає тих, які не беруть участі у прийнятті рішень, або тих, основна діяльність яких здійснюється за межами цього підприємства;
членів сімей, праця яких не оплачується, тобто осіб, які проживають у домашньому господарстві власника підприємства і працюють на цьому підприємстві або для нього без регулярної оплати праці.
4. У рядку 303 показник "середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості" містить дані щодо середньої кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості, розраховані відповідно до положень розділу 4 Інструкції зі статистики кількості працівників. В еквівалент повної зайнятості перераховується весь персонал, який залучався до роботи у звітному році. Він уключає як штатних працівників підприємства, так і тих, які не перебувають у штаті підприємства та залучені до роботи згідно з договорами і мають нарахування з фонду оплати праці.
Показник "середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості" може мати менше значення, ніж показник "середня кількість працівників (середньооблікова кількість штатних працівників, середня кількість зовнішніх сумісників та працюючих за цивільно-правовими договорами)" (рядок 300 графи 1 розділу 3). Показник "середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості" має більше значення, коли працівники працюють більш ніж на одну ставку.
Приклад розрахунку показника "середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості" відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників:
"На підприємстві зайняті працівники, для яких встановлена різна тривалість робочого тижня. Для працівників заводоуправління вона становить 40 год на тиждень, на виробництві (робочі місця зі шкідливими умовами праці) - 36 год, для працівників охорони встановлено підсумований облік робочого часу за квартал 496,5 год. В обліковому складі є працівник молодший 18 років. Крім того, на підприємстві зайняті зовнішні сумісники та із 7 числа місяця укладено цивільно-правові договори на виконання робіт з 9 особами терміном на 2 місяці. Кількість календарних днів у місяці - 30, робочих - 22.
1. Розрахунок середньої кількості працівників, зайнятих згідно з цивільно-правовими договорами в еквіваленті повної зайнятості, здійснюється так:
24 календарні дні (починаючи з 7-го числа) х 9 осіб = 216 людино-днів; 216 : 30 = 7 осіб.
2. Розрахунок середньої кількості штатних працівників в еквіваленті повної зайнятості наведено в таблиці.
Категорії працівників за нормою тривалості робочого часу Норма тривалості робочого часу на одного працівника, годин на місяць Оплачений робочий час, людино-години У тому числі час надурочних робіт Оплачений робочий час для розрахунку кількості працівників в еквіваленті повної зайнятості Кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості
А 1 2 3 4 = 2 - 3 5 = 4 : 1
Зайняті: на виробництві 158,4 63201,6 432 62769,6 396
у заводоуправлінні 176 10008 - 10008 57
охоронці (496,5 : 3) = 165,5 2784 - 2784 17
молодь до 18 років 158,4 158,4 - 158,4 1
Усього штатних працівників - 76152 432 75720 471
Крім того: працівники, прийняті за сумісництвом з інших підприємств (зовнішні сумісники) 176 440 - 440 2
працівники, що виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру х х х х 7
Усього х х х х 480
3. Округлення результатів обчислень для відображення у формах державних статистичних спостережень з праці здійснюють за правилом парної цифри. Округлюються цифри поступово справа наліво: якщо остання значуща цифра менше або дорівнює "4", вона відкидається; якщо - більше або дорівнює "6", найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю. Якщо остання значуща цифра "5", найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю, якщо вона непарна, а парна залишається без змін.
У прикладі при розрахунку кількості зовнішніх сумісників маємо результат 440 : 176 = 2,5. При округленні - 2.
4. Кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості 471 + 2 + 7 = 480 осіб.".
5. У рядку 304 показник "кількість відпрацьованих годин працівниками" містить інформацію щодо кількості усіх фактично відпрацьованих працівниками людино-годин, ураховуючи час, відпрацьований у вихідні (за графіком), святкові та неробочі дні, період службових відряджень, на надурочних роботах, а також час роботи надомників.
Кількість людино-годин, відпрацьованих надомниками, може дорівнювати добутку числа відпрацьованих людино-днів і тривалості робочого дня на підприємстві.
Цей рядок уключає в повному обсязі кількість людино-годин, відпрацьованих працівниками, які оформлені за сумісництвом на тому підприємстві, що й основна робота (на 1,25, 1,5 ставки та ін.).
Дані форми щодо кількості відпрацьованих людино-годин працівниками, які залучені до роботи згідно з договорами і облік робочого часу яких щоденно не ведеться, ґрунтуються на розрахунках:
для зовнішніх сумісників розрахунок показника - зважаючи на тривалість періоду, упродовж якого працівник виконував роботу (наприклад, два, чотири, дванадцять місяців), та встановлену для нього норму тривалості робочого часу;
для працівників, що виконували роботи за договорами цивільно-правового характеру - зважаючи на тривалість робіт за договором (від моменту початку робіт згідно з договором до їх прийому) та норму тривалості робочого часу, встановлену на підприємстві.
6. У рядку 305 показник "фонд оплати праці штатних працівників" містить інформацію про суму нарахованого фонду оплати праці штатних працівників, який складається з основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, визначену згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13 січня 2004 року N 5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за N 114/8713, з якою можна ознайомитися на веб-сайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділі "Респондентам" / "Альбом форм державних статистичних спостережень" / "Демографічна та соціальна статистика" / "Ринок праці" / "Оплата праці та соціально трудові відносини".
V. Показники щодо діяльності підприємства (розділ 4 форми N 2-підприємництво (річна))
1. У рядку 400 показник "обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) без ПДВ (рахунок 70 (без ПДВ)" містить дані про обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) без ПДВ, визначений за ціною продажу відвантаженої готової продукції (товарів, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах (уключаючи продукцію (товари, послуги) за бартерним контрактом), за вирахуванням ПДВ.
Цей показник уключає:
вартість реалізованої продукції (товарів) як власного виробництва, так і товарів, придбаних для перепродажу (рахунок 70 (без ПДВ), якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків, то рахунки 70, 71 (без ПДВ));
вартість наданих послуг, у тому числі за договірними відносинами із замовником (рахунок 70 (без ПДВ));
вартість пакування та транспортування продукції (товарів), що компенсується за рахунок покупця, відповідно до договору поставки, при цьому, що в рахунках до сплати ці суми можуть бути вказані окремо (рахунок 74 (без ПДВ)), або якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків - рахунок 71, субрахунок 719 (без ПДВ);
акцизний податок, інші податки та збори, пов'язані з обсягом реалізованої продукції (товарів, послуг), крім ПДВ (рахунок 64 у частині зазначених податків та зборів), які відображено у рядку 418 форми;
надходження, що належать третім особам. Приклад. Промислове підприємство заключає договір із замовником про доставку йому своєї продукції по магістральній мережі залізниці. У цьому випадку вартість транспортних послуг залізниці з поставки готової продукції до місця призначення (замовника) підприємство відображає у складі обсягу реалізованої продукції та витратах на виробництво промислового підприємства;
доходи від здачі майна в оренду, якщо вони є результатом економічної діяльності.
Доходи від довгострокових контрактів (наприклад, будівельних контрактів) дорівнюють розміру зданих і прийнятих замовником у звітному році етапів робіт.
Цей показник для підприємств, які утримують на балансі житлово-комунальні й обслуговуючі господарства (електростанції, котельні) та заклади соціально-культурного призначення, послуги яких реалізуються за межі підприємства або своїм працівникам (членам їхніх сімей) на комерційній основі, також уключає до обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) вартість цих послуг (рахунок 70 (без ПДВ), якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків, то рахунок 71 (без ПДВ)).
Цей показник не відображає:
вартість продукції (робіт, послуг) власного виробництва для внутрішніх потреб підприємства;
суми отриманих субсидій і дотацій на виробництво (уключаючи суми, отримані з бюджету на покриття пільг, наданих окремим категоріям громадян);
фінансові доходи (дивіденди, відсотки, роялті), якщо фінансова діяльність не є основною для підприємства;
суми попередньої оплати, авансу в рахунок оплати продукції (товарів, послуг);
вартість зворотної тари;
здійснення операцій з реалізації власних необоротних активів, одноразових операцій з реалізації оборотних активів, купівлі-продажу іноземної валюти тощо.
Показник форми щодо обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) не включає надані після дати реалізації знижки.
При здійсненні операцій із давальницькою сировиною показник "обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг)" містить інформацію про:
обсяг реалізованої продукції підрядника, який уключає тільки вартість послуг із переробки давальницької сировини з урахуванням вартості витрачених допоміжних матеріалів як власного виробництва, так і покупних (без урахування вартості переробленої давальницької сировини);
обсяг реалізації замовника, що визначений за вартістю виготовленої на давальницьких умовах продукції (товарів, послуг), власником якої він є, тобто до обсягів реалізованої продукції включається вартість сировини, переданої у виробництво на інше підприємство, оплата послуг з її переробки й інші, не зазначені вище витрати замовника з виробництва та реалізації цієї продукції та сума очікуваного прибутку.
Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємства за окремими видами економічної діяльності містить інформацію по:
сільському господарству, мисливству та наданню пов'язаних із ними послуг - про вартість реалізованої власної продукції сільського господарства, продукції мисливства, а також про вартість послуг сільськогосподарського характеру та послуг, пов'язаних із мисливством;
лісовому господарству та лісозаготівлях - про вартість реалізованої продукції (товарів) та послуг, пов'язаних із веденням лісового господарства та лісозаготівлі;
рибному господарству - про вартість реалізованої продукції (товарів, послуг), пов'язаних з рибальством і рибництвом;
добувній промисловості і розробленні кар'єрів; переробній промисловості - про вартість реалізованої за межі підприємства готової продукції (товарів, послуг) за ціною продажу;
постачанню електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря - про вартість реалізованої за межі підприємства готової продукції (товарів, послуг) за ціною продажу, а також вартість послуг з розподілення покупних електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря;
водопостачанню; каналізації, поводженні з відходами - у частині водопостачання - про вартість реалізованої за межі підприємства готової продукції та послуг за ціною продажу; у частині каналізації - про вартість послуг з очищення, оброблення, обслуговування каналізаційних систем; у частині поводження з відходами - про вартість послуг зі збирання, оброблення, знищення відходів;
будівництву - про вартість реалізованих будівельних і монтажних робіт, виконаних під час нового будівництва, розширення, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення підприємств і ремонту будівель і споруд. Обсяг реалізованих будівельних робіт не включає зворотні суми від розбирання матеріалів, виробів і конструкцій, авансової плати, вартість матеріалів, наданих замовником, які утримуються з вартості будівельних робіт, виконаних за договорами підряду, вартість будівельних робіт, виконаних підприємством для власних потреб (капітальний ремонт власних приміщень тощо);
оптовій та роздрібній торгівлі - про товарооборот, що включає покупну вартість товарів і величину торгової націнки;
ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів - про вартість наданих послуг з ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів;
оптовій торгівлі за винагороду чи на основі контракту - про вартість наданих послуг із реалізації товарів у розмірі комісійних та не містить інформацію про вартість товарів;
транспорту - про вартість реалізованих за межі підприємства послуг від усіх видів перевезень, а також вартість послуг із транспортування нафти, нафтопродуктів, газу та інших продуктів, без вартості зазначених продуктів;
складському господарству - про вартість реалізованих за межі підприємства послуг зі зберігання та складування всіх видів товарів на товарних складах загального призначення, у зерносховищах, складах-холодильниках, бункерах тощо, без урахування вартості товару, прийнятого на зберігання;
допоміжній діяльності у сфері транспорту - про вартість послуг із допоміжного обслуговування транспорту, транспортного оброблення вантажів (вантажно-розвантажувальні роботи);
поштовій та кур'єрській діяльності - у частині діяльності національного оператора поштового зв'язку - про вартість наданих послуг із приймання, обробки, перевезення та доставки (вручення) внутрішньої та міжнародної пошти, включаючи посилки та бандеролі, доставку поштових відправлень кур'єром, доставку державних пенсій та грошових допомог, інших соціальних виплат, надання послуг з оренди абонентських поштових скриньок, приймання передплати та доставку вітчизняних та зарубіжних періодичних друкованих видань; у частині іншої поштової та кур'єрської діяльності - про вартість наданих послуг з виймання, перевезення і доставки листів, бандеролей та посилок, що здійснюється іншими суб'єктами господарювання (крім національного оператора поштового зв'язку);
тимчасовому розміщуванню - про вартість наданих послуг готелів, мотелів, будинків відпочинку, турбаз, кемпінгів, інших засобів з тимчасового розміщування;
організації харчування - про товарооборот ресторанів, кафе, барів, їдалень, постачальників послуг мобільного харчування, що включає величину торгової націнки, вартість продуктів, які витрачені на приготування їжі, та вартість придбаних товарів для продажу;
інформації та телекомунікаціях - про вартість реалізованої продукції видавничої діяльності (книг, періодичних видань, програмного забезпечення), наданих послуг з радіомовлення та телевізійного мовлення, телекомунікацій (електрозв'язку) (уключаючи обслуговування технічних засобів і споруд зв'язку всіх видів), комп'ютерного програмування, інших інформаційних послуг;
наданню фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення, допоміжній діяльності у сферах фінансових послуг і страхування - про вартість наданих фінансових послуг за умови наявності ліцензій та дозволів на здійснення фінансової діяльності; наявності реєстрації у відповідних реєстрах регуляторних органів у сфері фінансових послуг або перебування на обліку в цих органах (наприклад, діяльність національного оператора поштового зв'язку з надання послуг поштових безготівкових розрахунків);
наукових дослідженнях та розробках - про вартість виконаних власними силами досліджень та експериментальних розробок у галузі природничих, технічних, суспільних і гуманітарних наук і прийнятих замовником та вартість наданих науково-технічних послуг;
діяльності туристичних агентств і туристичних операторів - у частині діяльності туристичних агентств - про розмір комісійної винагороди з реалізації туристичного продукту туристичних операторів і туристичних послуг інших суб'єктів туристичної діяльності або різницю між продажною та покупною ціною туристичного продукту; у частині діяльності туристичних операторів - про вартість створених і реалізованих туристичних продуктів, а також наданих туристичних послуг;
обслуговуванню будинків і територій - у частині діяльності житлово-експлуатаційних підприємств - про суми, нараховані споживачам до сплати за надані послуги з утримання будинків і прибудинкових територій, та не містить інформацію про субсидії, надані окремим категоріям громадян, та відшкодування втрат підприємств, що пов'язані зі встановленням цін/тарифів на послуги, що нижчі від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво;

................
Перейти до повного тексту