- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
11.12.2015 N 17.4-12/28
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Державної служби статистики України
І. М. Жук
11 грудня 2015 року
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг (квартальна, річна) "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі"
1. Загальні положення
1.1. Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 3-торг (квартальна, річна) "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі" (далі - форма) про роздрібний товарооборот юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі.
1.2. Форма містить дані щодо роздрібного товарообороту за І, ІІ, ІІІ квартали та за рік.
1.3. Показники форми відповідають документам первинної облікової документації: товарно-транспортним накладним, товарно-грошовим звітам, квитанціям установ банків, поштових відділень, прибутковим касовим ордерам, видатковим касовим ордерам, журналу реєстрації прибуткових та видаткових касових документів, касовим книгам, книгам обліку прийнятих та виданих касиром грошей, журналу обліку нафтопродуктів і газу, які надійшли на автозаправну станцію (далі - АЗС), у тому числі автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію й автомобільну газозаправну станцію, акту приймання (здавання) нафтопродуктів з трубопроводу на АЗС, відомості на один відпуск, змінному звіту АЗС.
1.4. Для включення товарів до товарних груп може використовуватися Перелік товарів, які відносяться до товарних груп форми N 3-торг (квартальна, річна) (далі - Перелік).
2. Показники форми
2.1. Розділ 1 "Роздрібний товарооборот торгової мережі".
2.1.1. Рядок 101 містить дані щодо обороту від торговельної діяльності підприємств, тобто дохід від продажу безпосередньо населенню для особистого (некомерційного) споживання товарів (як за готівку, так і за банківські платіжні картки тощо) через торгову мережу (магазини (у тому числі аптеки), автозаправні станції, кіоски, намети, лотки, інтернет-магазини та фірми поштового замовлення) підприємствами, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, включаючи торгових посередників, а також дохід, одержаний через касу підприємств від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку або за наявності заяви працівника на відпуск товару в рахунок оплати праці.
Обсяг роздрібного товарообороту торгових посередників (дилерів, дистриб’юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, містить дані щодо обсягу продажу товарів населенню та обсягу наданих послуг (комісійні). Зокрема, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, показник форми щодо роздрібного товарообороту незалежно від умов оплати включає загальну вартість автомобілів, уключаючи комісійні за надані торговими посередниками послуги.
Показник роздрібного товарообороту містить дані, визначені у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві, незалежно від часу сплати грошей, уключаючи продаж товарів, які надійшли підприємству торгівлі у межах договорів комісії (консигнації).
Показник роздрібного товарообороту включає також продаж за безготівковим розрахунком із роздрібної мережі товарів підприємствам, установам, організаціям:
продовольчих товарів закладам охорони здоров’я, соціального забезпечення та освіти (лікарняним, профілактичним, будинкам відпочинку, будинкам-інтернатам для громадян похилого віку та інвалідів, загальної освіти, дошкільного виховання, виховання дітей, які залишилися без опіки батьків) для організації харчування відповідних категорій населення;
продовольчих товарів суднам морського і річкового флоту, риболовецьким промисловим суднам для харчування екіпажів суден, туристів і пасажирів у суднових ресторанах, геологорозвідувальним партіям для харчування працівників експедицій, а також окремих непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів;
продаж напоїв (соків, молока тощо) виробничим підприємствам для робітників та службовців, що зайняті у цехах зі шкідливими умовами праці;
товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей;
................Перейти до повного тексту