1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
30.11.2012 № 18/1-12/32
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник Голови Держстату України
Н.С. Власенко
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 7-ПВ (один раз на чотири роки) "Звіт про заробітну плату за професіями окремих працівників"
I. Загальні положення
1.1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників та змісту форми державного статистичного спостереження № 7-ПВ (один раз на чотири роки) "Звіт про заробітну плату за професіями окремих працівників" (далі - звіт).
1.2. Джерелами інформації показників звіту за формою № 7-ПВ є дані таких первинних облікових документів підприємства:
№ П-1 "Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу";
№ П-2 "Особова картка працівника";
№ П-3 "Наказ (розпорядження) про надання відпустки";
№ П-4 "Наказ (розпорядження) про припинення трудового договору (контракту)";
№ П-5 "Табель обліку використання робочого часу";
№ П-6 "Розрахунково-платіжна відомість працівника";
№ П-7 "Розрахунково-платіжна відомість (зведена)";
інші документи бухгалтерського обліку, передбачені чинним законодавством.
1.3. Визначення показників звіту здійснюється відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року № 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за № 1442/11722 (зі змінами) (далі Інструкція зі статистики кількості працівників), та Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13 січня 2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713 (далі - Інструкція зі статистики заробітної плати).
1.4. Звіт складається з трьох розділів. Показники розділу I та II відображають дані в цілому по підприємству (без виділення структурних підрозділів) станом на кінець звітного року. Розділ III містить інформацію стосовно окремих працівників.
У додатку 1 до цих Роз'яснень наведено таблицю арифметичного контролю показників звіту.
II. Показники, що стосуються організації оплати праці
2.1. Рядок 710 містить інформацію стосовно дії на підприємстві колективного договору, укладеного відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" .
2.2. Рядок 720 містить інформацію щодо форми оплати праці, що застосовувалася для більшості працівників підприємства.
Розмір заробітної плати при почасовій формі оплати праці залежить від фактично відпрацьованого часу, а при відрядній - від розміру тарифної ставки за норму виробітку та виробітку за встановлений період часу. Оплата за тарифними ставками (посадовими окладами) відноситься до почасової форми оплати праці.
2.3. Рядок 730 містить дані щодо використання на підприємстві тарифної сітки (схеми посадових окладів), сформованої на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів).
Для бюджетних установ й організацій, що використовують Єдину тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів з оплати праці, рядок містить код відповіді "1".
III. Показники щодо кількості працівників та фонду оплати праці
3.1. Рядок 740 містить дані про середньооблікову кількість штатних працівників, розраховану відповідно до пункту 3.2 глави 3 Інструкції зі статистики кількості працівників . При обчисленні зазначеного показника враховуються усі категорії штатних працівників, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку.
3.2. Рядок 750 містить дані про суму фонду оплати праці штатних працівників, визначену згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати.
IV. Відбір працівників для обстеження
4.1. Розділ III звіту містить дані щодо працівників, визначених за допомогою процедури систематичного відбору, за якою перший працівник - випадково відібраний, а всі інші - з використанням визначеного інтервалу відбору (постійна величина), із забезпеченням однакової ймовірності потрапляння до вибірки будь-якого працівника зі сформованого списку. Звіт містить дані щодо працівників, відібраних так:
1. Згідно з главою 2 Інструкції зі статистики кількості працівників визначається облікова кількість штатних працівників на 31 жовтня звітного року (відповідно до бланка форми № 7-ПВ). До неї не входять працівники, прийняті на підприємство в кінці звітного місяця, а також ті, які не мали нарахувань із фонду оплати праці за цей місяць, зокрема були відсутні через:
тимчасову непрацездатність;
відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку;
відпустку без збереження заробітної плати (незалежно від причини відпустки);
тимчасове переведення на роботу на інше підприємство;
інші причини (наприклад, здійснили прогули, перебували під слідством до рішення суду).
Отримана кількість працівників, з яких будуть здійснювати відбір, міститься у рядку 760.
2. Рядок 770 містить кількість працівників, які підлягають обстеженню, що визначена, зважаючи на розмір підприємства, який відповідає обліковій кількості працівників на 31 жовтня звітного року, зазначеній у рядку 760, та дані в таблиці, наведеній далі у цьому розділі.
Розмір підприємства (облікова кількість працівників на 31 жовтня звітного року, ряд. 760), осіб Кількість працівників, які підлягають обстеженню, осіб
10 - 19 4
20 - 49 8
50 - 99 12
100 - 249 16
250 - 499 20
500 - 999 24
1000 - 4999 32
5000+ 40
3. Список працівників, складений підприємством, містить перелік працівників в алфавітному порядку. Кількість осіб у списку дорівнює обліковій кількості працівників із рядка 760. Працівники у списку нумеруються за порядком.
За наявності на підприємстві розгалуженої структури, наприклад підрозділів з виробництва, транспортування, збуту, фінансових питань, об'єднаний список працівників в алфавітному порядку відображає переліки працівників по кожному підрозділу окремо, розташовані у порядку зменшення, починаючи з найбільшого за кількістю працівників.
4. У рядку 780 міститься інформація про інтервал відбору (IB), визначений за формулою:
ІВ = ОК / КВ,
де
ОК - облікова кількість працівників на 31 жовтня звітного року із рядка 760;
КВ - кількість працівників, які підлягають обстеженню із рядка 770.
Результат ділення міститься у звіті у вигляді даних, заокруглених до одного знака після коми.
5. Порядковий номер у списку першого працівника, який включається у вибірку, є початком відбору (ПВ) та випадковим числом, яке знаходиться в інтервалі від 1 до ІВ будь-яким засобом: генератором випадкових чисел (відповідна функція в програмі Excel), методом жеребкування або за таблицею випадкових чисел.
Рядок 790 містить інформацію про порядковий номер першого працівника у вибірці.
6. Інтервал відбору є критерієм визначення наступних порядкових номерів працівників, які будуть обстежуватися.
Кількість відібраних працівників дорівнює показнику рядка 770.
4.2. Приклад відбору працівників наведено в додатку 2 до цих Роз'яснень.
Усі категорії працівників є невід'ємною частиною персоналу, а випадковість відбору забезпечує пропорційне їх представлення у вибірковій сукупності. Останнє сприяє одержанню якісних даних, на основі яких можна надійно оцінити характеристики зайнятих працівників.
V. Особливості даних звіту та відбору працівників для бюджетних установ
5.1. У зведених звітах, які містять інформацію щодо декількох бюджетних установ, у рядку 735 передбачено вид діяльності, щодо якого складається звіт: освіта, охорона здоров'я та надання соціальної допомоги чи діяльність у сфері культури та спорту, відпочинку та розваг. Наприклад, у звітах районних відділів освіти міститься код відповіді "1".
5.2. Загальний список працівників, із яких здійснюється відбір, уміщує переліки працівників в алфавітному порядку по кожній установі, включеній у зведений звіт, упорядковані за кодами видів економічної діяльності від меншого до більшого, наприклад:
початкова загальна освіта (80.1);
загальна середня освіта (80.2);
вища освіта (80.3).
При цьому переліки працівників установ в рамках одного виду економічної діяльності, наприклад дитячих садків, містяться у загальному списку в порядку зменшення, починаючи з найбільшого за кількістю працівників.
5.3. Загальний список працівників, із яких здійснюється відбір, для зведених звітів по сільських, селищних радах або їхніх виконавчих комітетах, уміщує переліки працівників в алфавітному порядку по кожному виду діяльності, упорядковані від найбільшого за кількістю працівників до найменшого.
VI. Відомості щодо відібраних працівників
6.1. Рядок 7110 містить порядковий номер працівника у вибірці від 1 до КВ.
6.2. Рядки 7120, 7150 - 7180 містять коди обраних варіантів відповіді. При цьому відомості щодо працівників (рядки 7120 - 7190) відповідно до бланка форми № 7-ПВ передбачають дані станом на 31 жовтня.
6.3. Рядок 7130 містить інформацію щодо віку відібраного працівника в цілих одиницях як кількість повних років.
6.4. Рядок 7140 містить інформацію щодо стажу роботи відібраного працівника на цьому підприємстві (незалежно від кількості посад (професій), які він змінив за період роботи) в цілих одиницях, тобто кількість повних років, відпрацьованих на підприємстві.
Якщо працівник на вказану дату відпрацював менше одного року, то рядок 7140 дорівнює "0".
Стаж охоплює періоди роботи на підприємстві, а також періоди відсутності через відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством, а також інші періоди відсутності працівника на роботі, коли за ним зберігалося робоче місце.
6.5. Рядок 7150 містить код відповіді щодо рівня освіти працівника, визначеного відповідно до законів України "Про освіту" та "Про вищу освіту". Інформація щодо рівня освіти знаходиться в особовій картці працівника (типова форма № П-2) та може бути перевірена за допомогою таблиці у додатку 3 до цих Роз'яснень.
Варіант відповіді "нижче базової середньої освіти" стосується осіб, які мають початкову загальну освіту або не мають освіти.
Якщо працівник поєднує роботу і навчання, то інформація, що міститься в рядку 7150, враховує раніше здобутий рівень освіти.
6.6. Рядок 7160 містить код відповіді щодо форми оплати праці (наведено в роз'ясненнях стосовно заповнення рядка 720).
6.7. Рядок 7170 містить код відповіді щодо умов робочого часу, встановлених згідно з трудовим договором або в результаті їх зміни за бажанням працівника.
Відповідь "неповний робочий час" стосується працівників, що прийняті на ці умови роботи (без урахування переведених на такі умови з економічних причин).
6.8. Рядок 7180 містить код відповіді щодо типу трудового договору. Безстроковим уважається трудовий договір, укладений на невизначений строк.
6.9. Рядок 7190 містить назву професії працівника згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 року № 327 (далі - Класифікатор).

................
Перейти до повного тексту