- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. заступника Голови Державної
служби статистики України
______________ І. М. Нікітіна
23 жовтня 2015 року
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1П-НПП (річна) "Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції"
I. Загальні положення
1.1. Ці Роз’яснення містять інформацію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1П-НПП (річна) "Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції" (далі - форма).
1.2. Розділ І форми вміщує показники про виробництво промислової продукції за видами у звітному та попередньому роках, яку було вироблено на власних або орендованих потужностях (із власної сировини або сировини замовника) та яка за позиціями Номенклатури продукції промисловості (далі - Номенклатура), затвердженої на звітний рік наказом Держстату, у графі 4 має позначку "р".
У випадку випуску продукції у рамках договору про спільну діяльність показники форми містять дані учасника договору, на потужностях якого (власних чи орендованих) вироблена така продукція, і уключають загальний обсяг її виробництва.
Роздiл І форми також містить показник щодо реалізованої продукції, виробленої з власної сировини, у звітному році.
Роздiл ІІ форми уміщує інформацію про наявність електростанцій (електрогенераторних установок) потужністю менше 500 кВт, їх потужність і виробництво електроенергії.
1.3. У розділі І значення показників форми (графи 1 - 4) мають формат представлення в числах залежно від одиниці вимірювання продукції, зазначеної у графі 3 Номенклатури:
за одиницями вимірювання, в назвах яких присутні слова "мільйон", "тисяча", - з одним десятковим знаком (після коми);
за іншими одиницями вимірювання - у цілих числах.
Значення показника у графі 5 відображено в числах з одним десятковим знаком (після коми).
Значення показників Розділу ІІ відображено у цілих числах в одиницях вимірювання, які вказані у формі.
1.4. У вільних рядках форма уміщує інформацію про вироблену на підприємстві продукцію, яка не передбачена Номенклатурою (назва продукції, дані щодо показників).
1.5. Показники форми ґрунтуються на даних первинної документації (відомості, накладні, акти, картки, книги обліку) та даних бухгалтерського обліку.
II. Виробництво та реалізація промислової продукції
2.1. Графа 1 уміщує валовий випуск продукції (у т. ч. супутньої), уключаючи продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві (внутрішньозаводський оборот).
Показник "теплоенергія" охоплює всю кількість теплоенергії (з урахуванням втрат), вироблену електростанціями, котельнями й утилізаційними установками та відпущену як цехам і виробництвам свого підприємства, так і зовнішнім споживачам, та не включає теплоенергію, витрачену на технологічні потреби електростанції (котельні тощо), а також теплоенергію, повернену до електростанції або в котельню з конденсатом виробничого пару, м’ятим паром (від молотів, пресів тощо) і зворотною мережевою водою.
2.2. Графа 2 уміщує кількість готової продукції, виробленої підприємством із сировини замовника (на давальницьких умовах), та не містить дані за видами продукції, які відображені у вартісному вираженні відповідно до Номенклатури.
2.3. Графа 3 містить валовий випуск продукції, уключаючи продукцію, призначену для подальшої переробки на власному підприємстві (внутрішньозаводський оборот), за попередній рік.
2.4. Графи 1, 3 за позиціями, які відображені у вартісному вираженні відповідно до Номенклатури, у випадку виробництва продукції з власної сировини містять вартість валового випуску.
2.5. Графа 4 уміщує кількість готової продукції, виробленої з власної сировини (незалежно від періоду виробництва), яку реалізовано у звітному році, та не містить дані за видами продукції, які відображені у вартісному вираженні відповідно до Номенклатури.
2.6. Показники граф 1 - 4 за позиціями, які відображені відповідно до Номенклатури, у кілограмах, тоннах тощо містять дані про чисту вагу продукції без ваги пакувального матеріалу.
2.7. Графа 5 уміщує вартість реалізованої у звітному році готової продукції, виробленої з власної сировини (незалежно від періоду виробництва), за ціною продажу франко-завод, про що зазначено в оформлених для розрахунку з покупцем (замовником) документах (без ПДВ, акцизу, інших непрямих податків, оптових скидок з ціни продажу), без окремо сплачених витрат на транспортування продукції. Витрати на пакування продукції, навіть якщо пакування сплачується окремо, охоплюються цим показником.
У випадку здійснення підприємством складання продукції з покупних комплектуючих графа 5 включає повну вартість готових виробів.
2.8. У випадку виконання підприємством часткового або повного процесу виробництва продукції з використанням ресурсів (сировини), що належать замовнику (надання промислових послуг), форма містить:
2.8.1. За позиціями, які відображені у вартісному вираженні відповідно до Номенклатури, у графах 1, 3 - вартість наданої послуги, тобто суму, яку сплачує замовник згідно з договором (включаючи вартість додаткових матеріалів підприємства-виробника, які необхідні йому для виконання цієї роботи).
2.8.2. За позиціями, які відображені у натуральному вираженні (кілограмах, тоннах тощо) у графах 1, 2, 3 - кількість виробленої продукції.
2.9. У випадку виробництва продукції на замовлення з використанням повністю власних ресурсів (сировини) підприємства-виробника показники форми містять дані, як і при виробництві продукції, на яку немає замовлення.
2.10. За позиціями, в яких класифікуються послуги з ремонту, - вартість виконаних робіт (наданих послуг) з ремонту, тобто суму, яку сплачує замовник згідно з договором, без вартості ремонту власного виробничого обладнання підприємства.
2.11. За кодами Номенклатури 22.29.91, 24.51.11, 24.51.12, 24.51.13, 24.52.10, 24.53.10, 24.54.10 показники форми містять дані про виробництво на замовлення напівфабрикатів (виливків, заготовок та ін.), які потребують подальшої доробки для можливості їх використання за призначенням, тобто не є готовими деталями для машин і устатковання. Литі напівфабрикати, виготовлені для власних потреб, з подальшою їх доробкою на своєму підприємстві чи на замовлення на іншому підприємстві, а також вироблені повністю готові литі вироби охоплюють відповідні позиції Номенклатури (зокрема частини до конвертерів і машин ливарних, виливниць і ковшів, що використовуються в металургії та в ливарному виробництві - код 28.91.12.30, частини та пристрої для машин і верстатів, металообробних - 28.41.40, радіатори центрального опалення без електричного підігріву, їх частини, з металів чорних - 25.21.11.00, ванни з металів чорних - 25.99.11.27, вироби для каналізаційних та подібних систем (трапи, решітки, люки тощо) з чавуну нековкого - 25.99.29.13 тощо).
2.12. При випуску продукції з тривалим циклом виробництва показники форми містять дані щодо кількості та вартості повністю готових виробів.
................Перейти до повного тексту