1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
03.10.2014 № 17.4-12/32
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
В.О. Піщейко
03.10.2014
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо показників форми державного статистичного спостереження № 13-зез (квартальна) "Звіт про прямі інвестиції за кордон"
I. Загальні положення
1.1. Форма державного статистичного спостереження № 13-зез (квартальна) "Звіт про прямі інвестиції за кордон" містить показники щодо обсягів та руху прямих інвестицій підприємства-резидента, здійснених за кордон. Дані обстеження використовуються для складання платіжного балансу країни та визначення міжнародної інвестиційної позиції, відстеження змін прав власності між резидентами та нерезидентами.
1.2. Форма уключає дані щодо підприємства-резидента, яке має не менше 10 відсотків у загальному обсязі статутного капіталу підприємства-нерезидента або не менше 10 відсотків голосів в його управлінні (у кожному окремому нерезиденті, а не у підсумку з урахуванням даних щодо всіх відокремлених та структурних підрозділів респондента за кордоном), здійснених за рахунок створення або придбання підприємства-нерезидента (його нерухомого чи рухомого майна, нематеріальних активів, акцій та інших цінних паперів, що дають право участі в капіталі); в рамках укладених концесійних договорів та/або договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність.
1.3. Форма містить дані за операціями з інвестиціями зовнішньоекономічної діяльності у валюті здійснення інвестиції, включаючи національну, в тисячах одиниць валюти з одним десятковим знаком окремо за кожною валютою та країною підприємства-нерезидента. У випадку здійснення підприємством-резидентом інвестицій у більше ніж три країни або більше ніж у трьох валютах форма уміщує кілька бланків.
1.4. Якщо резидентом здійснено інвестиції у декілька підприємств однієї й тієї самої країни та в одній валюті, то форма містить сумарні дані щодо цієї країни в одній графі.
1.5. Форма відображає дані як за первинними операціями з унесення капіталу, так і за усіма наступними операціями між підприємством-інвестором та підприємством-нерезидентом.
1.6. Усі коди країн та валют у формі заповнюють працівники органів державної статистики відповідно до Класифікації країн світу та Класифікації валют.
1.7. За умови відсутності інформації відповідні рядки та графи форми містять прочерки.
1.8. Терміни у цих Роз'ясненнях уживаються у визначеннях:
пряма інвестиція - це категорія міжнародної інвестиційної діяльності, яка відображає прагнення інституційної одиниці - резидента однієї країни (прямого інвестора) здійснювати істотний вплив або контроль на діяльність підприємства, що є резидентом іншої країни (підприємство прямого інвестування). Істотний вплив здійснюється, якщо капітал / права власності прямого інвестора складає від 10 % до 50 % вартості статутного капіталу або голосів в управлінні підприємства прямого інвестування, контроль - якщо капітал / права власності прямого інвестора складає не менше 50 % вартості статутного капіталу або голосів в управлінні підприємства прямого інвестування. До категорії прямих інвестицій також відносяться інвестиції, що отримані в рамках концесійних договорів і договорів про спільну інвестиційну діяльність; зобов'язання/вимоги за кредитами та позиками, торговими кредитами та інші зобов'язання/вимоги підприємств-резидентів перед/до прямими(х) інвесторами(ів);
підприємство спеціального призначення - юридична особа, що входить до складу міжнародної групи підприємств, знаходиться під прямим або опосередкованим контролем материнської компанії - глави міжнародної групи підприємств, діє виключно в її інтересах та виконує функції фінансування підприємств групи (забезпечення фінансовими ресурсами та їх перерозподілу між суб'єктами групи) та/або управління ними (холдингова компанія), з невеликою кількістю працівників та незначним обсягом реалізованої продукції.
II. Показники форми ( v0297832-14 )
2.1. Розділ I відображає інформацію щодо вимог і зобов'язань підприємства-резидента до/перед підприємства(ом)-нерезидента(ом) за акціонерним капіталом та борговими інструментами.
2.2. Рядок 01 містить дані про загальний обсяг сплаченого капіталу резидентом у підприємстві-нерезиденті (обсяги в статутному та пайовому капіталах та інший вкладений капітал) на початок звітного періоду. Рядок 01 форми за I квартал уключає дані станом на 1 січня звітного року, за II квартал - дані рядка 27 форми за I квартал поточного року і так далі, тобто рядок 27 форми за попередній звітний період дорівнює рядку 01 форми за звітний період.
2.3. Рядок 02 (з обсягів рядка 01) містить дані про загальний обсяг інвестицій, внесених в рамках концесійних договорів та/або договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність (виробничу кооперацію, спільне виробництво тощо).
2.4. Рядок 03 містить дані про фактичне збільшення сплаченого капіталу резидента за кордоном, яке відбулося у звітному періоді. Дані цього рядка дорівнюють сумі даних рядків 04 - 14.
2.5. Якщо підприємством-резидент уперше здійснило пряму інвестицію за кордон, то рядок 01 форми уключає прочерк, а рядок 03 - дані з обсягів прямої інвестиції.
2.6. Рядки 04 - 14 відображають дані щодо видів здійснення інвестицій, за рахунок яких відбулось фактичне збільшення акціонерного капіталу резидента за кордоном.
2.7. Рядок 04 містить дані про грошові внески резидента, які спрямовані на збільшення його капіталу в підприємстві-нерезиденті (включаючи операції як на первинному, так і на вторинному ринках цінних паперів). Рядок також уключає суми резервного капіталу, прибутку, що спрямовуються до статутного капіталу та збільшують внесок резидента.
2.8. Рядок 05 відображає збільшення капіталу підприємства-резидента у підприємстві-нерезиденті, яке відбувається за рахунок внеску у вигляді цінних паперів.
2.9. Рядок 06 відображає дані про суми заборгованості підприємства-нерезидента перед підприємством-резидентом, які за згодою сторін зараховуються резиденту як внесок до капіталу підприємства-нерезидента.
2.10. Рядок 07 відображає вартість внеску підприємства-резидента у вигляді рухомого і нерухомого майна до підприємства-нерезидента.
2.11. Рядок 08 відображає вартість нематеріальних активів, яка за домовленістю сторін зараховується як внесок підприємства-резидента до підприємства-нерезидента.
2.12. Рядок 09 містить дані щодо обсягів прямих інвестицій, здійснених в рамках концесійних договорів та/або договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність.
2.13. Рядок 10 відображає дані за іншим вкладеним капіталом (капітал, що перевищує статутний капітал, внесений засновником-резидентом без прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу).
2.14. Рядок 11 відображає суму, на яку збільшується вартість капіталу підприємства-резидента в статутному капіталі підприємства-нерезидента у разі його переоцінки (не пов'язано з внесенням інвестицій).
2.15. Рядок 12 містить дані щодо капіталу підприємства-резидента за кордоном, на який права власності перейшли від іншого підприємства-резидента у звітному періоді.
2.16. Рядок 13 уключає дані щодо інвестицій, які перейшли до категорії прямих з портфельних.
Якщо підприємство-резидент, що мало в попередньому звітному періоді інвестицію в статутному капіталі підприємства-нерезидента в розмірі до 10 відсотків (портфельна інвестиція), а за рахунок додаткових внесень або придбання ще частки капіталу підприємства-нерезидента інвестиція у звітному періоді досягла 10 відсотків або більше (пряма інвестиція), то рядок 03 відображає загальний обсяг інвестиції з подальшим розподілом: рядок 13 - внески, що складали портфельну інвестицію (до 10 відсотків), рядки 04 - 12 та 14 - додатковий обсяг надходжень капіталу, що відбувся у звітному періоді.
2.17. Рядок 14 уключає дані щодо інших видів збільшення капіталу резидента за кордоном, які не враховані у рядках 04 - 13.
2.18. Рядок 15 відображає обсяг зменшення капіталу підприємства-резидента, яке відбулося у звітному періоді (дані цього рядка дорівнюють сумі даних рядків 16 - 26).
2.19. Рядок 16 містить дані щодо вилученого (частково або повністю) підприємством-резидентом капіталу у підприємства-нерезидента у вигляді грошових внесків.
2.20. Рядок 17 містить дані щодо вилученого (частково або повністю) підприємством-резидентом капіталу у підприємства-нерезидента у вигляді цінних паперів. Рядок 17 також уключає дані щодо викупу підприємством-нерезидентом своїх акцій, які належали підприємству-резиденту.
2.21. Рядок 18 містить дані щодо вилученого (частково або повністю) підприємством-резидентом капіталу у підприємства-нерезидента у вигляді рухомого і нерухомого майна.
2.22. Рядок 19 уключає дані з обсягу зменшення капіталу підприємства-резидента за рахунок банкрутства (ліквідації) підприємства-нерезидента, стихійного лиха тощо.
2.23. Рядок 20 відображає обсяг вилучення інвестицій, що були здійснені за кордон в рамках концесійних договорів та/або договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність.
2.24. Рядок 21 відображає обсяг зменшення іншого вкладеного капіталу (капіталу, що перевищує статутний капітал, внесений підприємством-резидентом без прийняття рішення про зміну розміру статутного капіталу підприємства-нерезидента).
2.25. Рядок 22 відображає суму, на яку відбулось зменшення вартості капіталу підприємства-резидента у статутному капіталі підприємства-нерезидента у разі його переоцінки (не пов'язано з вилученням капіталу).
2.26. Рядок 23 відображає дані щодо обсягів капіталу підприємства-резидента за кордоном, на який права власності перейшли до іншого підприємства-резидента.

................
Перейти до повного тексту